MMM prinesie zmeny a obmedzenia v MHD

MMM prinesie zmeny a obmedzenia v MHD
Medzinárodný maratón mieru (MMM) prinesie zmeny a obmedzenia v mestskej hromadnej doprave (MHD).
BRATISLAVA 28. septembra – Na úseku medzi Námestím osloboditeľov a Staničným námestím dôjde k výluke električkovej dopravy, ktorá sa začne v sobotu napoludnie. Električkové linky číslo 2,3, 6 a R1 budú premávať po upravených trasách. „Linky č. 2 a 3 budú spojené do jednej – linka č. 1, ich spoje doplnia bežné spoje na tejto linke. Linky č. 6 a R1 budú premávať po/zo zastávky Ryba," informoval na svojej webstránke Dopravný podnik Košice (DPMK). Doplnil, že električky budú premávať podľa osobitného cestovného poriadku.

„Od soboty 30.09. od 12:00 hod. do nedele 01.10.2023 do 08:00 hod. budú všetky autobusové linky premávajúce cez Námestie osloboditeľov smer Dom umenia/Krajský súd premávať po južnej strane OC Aupark a zastavia na stanovišti linky č.11 pri poisťovni Allianz," upozornil DPMK aj na zmeny v autobusovej doprave. Medzi staničným námestím a Námestím osloboditeľov, cez Senný trh/Jakabov palác, by mala premávať náhradná autobusová linka X, a to každých 15 minút.
DPMK tiež uviedol, že vzhľadom na otvárací ceremoniál maratónu, ktorý sa bude konať medzi 17:00 až 19:30, bude v tomto čase uzatvorené Námestie Maratónu mieru. „Električkové linky č.1, 6 a 9 budú v uvedenom čase vylúčené z tohto úseku. Spoj linky R3 s odchodom 16:46 z Havlíčkovej prejde úsekom ešte bez ovplyvnenia. Električkové linky č. 1 a 6 budú premávať na zastávku Amfiteáter. Električková linka č. 9 bude premávať na zastávku Botanická záhrada," približuje dopravný podnik zmeny. Doplnil tiež, že dopravu medzi Námestím Maratónu mieru a Havlíčkovou zaistí náhradná električková linka X.
V nedeľu 1. októbra sa z dôvodu konania MMM zmenia trasy i časy odchodov MHD. Opatrenia pre električkovú dopravu sa začnú o 7:00 a potrvajú do 15:30, v prípade autobusovej dopravy to bude od 8:00 do 14:30. O siedmej ráno sa uzavrie Štúrova ulica, o hodinu neskôr aj Hviezdoslavova a Boženy Nemcovej. „Autobusové linky č.26, 28, 34, RA a električková linka R2 premávajú bez zmien. Električková linka č.2 nepremáva. Autobusová doprava v úseku Májová - Železničná zastávka Ťahanovce nepremáva. Mimoriadny spoj na linke RA bude vypravený o 13:10 zo Staničného námestia," vymenúva DPMK zmeny.

Účastníci MMM môžu od 29. septembra do 1. októbra cestovať MHD zadarmo, no je potrebné, aby sa preukázali štartovým číslom. Cestovný poriadok autobusovej linky X možno nájsť na webe DPMK.
28.9.2023   /   Cestné behy   /   Autor: © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články