Certifikovanú päťku na prievidzskom letisku vyhrali Jančík a Páleniková

Certifikovanú päťku na prievidzskom letisku vyhrali Jančík a Páleniková
Na premiérovom ročníku 5k Prievidza Runway Run triumfovali Filip Jančík (Slávia STU Bratislava) a Veronika Páleníková (Sportart SK). V Prievidzi tak už nie je len rýchla desiatka s traťovým rekordom 28:30 min, ale aj rýchla päťka. Obe trate sú certifikované SAZ.
Filip Jančík (Slávia STU Bratislava) potvrdil svoj talent na nedeľnom cestnom behu na 5 km Prievidza Runway Run. Ešte len 18-ročný junior vyhral v silnom protivetre päťtisícku za 15:05 min s veľkým náskokom pred triatlonistom Máriom Košútom z AK ZVP Lučatín/TT Vavrečka (15:21), vekom ďalším 18-ročným juniorom Alexom Hulkom zo ŠK Jablonica (15:23) a klubovým kolegom Petrom Kováčom (15:27).

„Super preteky na rýchlej trati, hoci výkony dnes poznačil vietor. Teším sa, že konečne máme na Slovensku certifikovanú 5-ku, navyše na výbornej trati s veľkým potenciálom,“ vyjadril sa k podujatiu Peter Kováč (STU Bratislava, R/O/C Crew) a pokračoval: „Záver bol fajn a fakt ma to tam bavilo. Cieľová rovinka dlhá 1 200 metrov, to je takmer surreálny zážitok. Všade popri trati boli ľudia a aj grip letiskovej dráhy pridal nejaké desatinky. Niektorí si v cieľovej rovinke spravili osobák na jeden kilometer,“ smial sa Kováč.

V súťaži žien triumfovala majsterka SR 2023 v maratóne Veronika Páleníková (Bežecká akadémia M. Matanina) časom 17:30 min pred úradujúcou polmaratónskou šampiónkou SR (celkovo 7 titulov z M-SR) Silviou Valovou z AK ZVP Lučatín (17:39) a jej kolegyňou z klubu Barborou Šimonovou (18:31).

„Silvia v prvej polovici v protivetre prepálila tempo, v závere jej už neostali sily,“ podotkol Valovej kouč Marek Vojník.

MUŽI (5 km): 1. Filip Jančík (AO TJ Slávia STU Bratislava) 15:20 min, 2. Mário Košút (AK ZVP Lučatín/TT Vavrečka) 31:17, Alex Hulka (ŠK Jablonica) 15:23 min. ŽENY (5 km): 1. Veronika Páleníková (Topoľčianky/Sportart SK) 17:32 min, 2. Silvia Valová (AK Baník Prievidza) 17:39 min, 3. Barbora Šimonová (AK Zdravie v pohybe Lu
atín) 18:31 min.
17.3.2024   /   Cestné behy   /   Autor: Mário Šmýkal/SAZ/atletika.sk   /    Foto: Peter Sobek

Ďalšie články