Bežala zdravotná sestra i pani v župane s pleťovou maskou

Ženy, dievčatá, slečny, maminy aj tínedžerky vymenili v sobotu lodičky za tenisky na podujatí, ktoré bolo šťavnatým koktejlom športu a zábavy.
V sobotu 25. júna zavítal do Bratislavy druhý ročník bežeckého podujatia Ladies run. Počasie spočiatku vyzeralo všelijako, ale dámam nakoniec prialo. Na trať dlhú približne 5,5 km vyštartovalo 252 bežkýň v Sade Janka Kráľa pri OC Aupark. Pokračovali cez Nový most, nábrežie, k OC Eurovea, k mostu Apollo, na petržalskú hrádzu a popri futbalovom štadióne FC Petržalka späť do Sadu Janka Kráľa.

Viacero účastníčok si dalo záležať na bežeckom kostýme, takže preteky miestami pripomínali karneval. V štartovom poli nechýbala zdravotná sestra, za najštýlovejší outfit však porota zvolila bežkyňu v župane s pleťovou maskou na tvári. Svoje polovičky si pretekárky mohli odložiť v takzvanej ,,pánskej zóne."

V cieli finišovala na prvom mieste Jana Zatlukalová časom 20:33 (behame.sk), za ňou dobehla Maďarka Ildikó Pappová (20:58) a tretia skončila Zuzana Novačková z STU Bratislava (23:11).

,,Prišla som si zabehať, pretože ma zavolal kamarát. Predtým som tieto preteky nebežala, ale čoma hneď zaujalo, bola organizovaná rozcvička pred behom, ja mám však svoj rituál - rozbehanie sa, strečing a koncentrácia na samú seba a preteky. Vedela som, že súboj s Ildikó bude tesný. Napokon som vyhrala, čo ma teší. Bol to dobrý test pred majstrovstvami Slovenska, kde chcem bežať päť kilometrov," uviedla víťazka.

Spokojná bola aj Eva: ,,Minulý týždeň som bežala v Piešťanoch, kde som dobehla na treťom mieste. To ma motivovalo a prišla som aj do Bratislavy. Som víkendový tip bežca, keď si idem zabehať, taklen preto, aby som odbúrala stres. Organizácia - palec hore, sprievodný program má tiež myšlienku. Teším sa na september, keď si prvýkrát odbehnem Nočný beh."