Volko bude ladiť formu pred prvou šesťdesiatkou v teple na Lanzarote

V roku 2019 začal Ján Volko halovú sezónu osobákmi 15,89 na 150 m a 33,76 na 300 m Ostrave. Na jej konci dosiahol životný úspech – v Glasgowe sa v Emirates aréne stal halovým majstrom Európy na 60 m.
Aj v tomto roku začal výborne: minulú sobotu udivoval v Ostrave opäť rekordnými časmi. Na trojstovke si zlepšil osobný rekord o osem stotín na 33,69, na polovičnej dištancii dokonca vlastné slovenské historické maximum zlepšil až o jednu desatinu na výborných 15,79. Ako napokon pre 25-ročného Bratislavčana halová sezóna 2022 dopadne, je vo hviezdach. Prvé preteky i tréningové ukazovatele však naznačujú, že behá veľmi rýchlo. „Nechcem nič zakríknuť, ale Janko vyzerá dobre. Až ho musím niekedy na tréningu krotiť,“ priznáva s úsmevom Volkova trénerka Naďa Bendová, ktorá ho pripravuje spoločne s Róbertom Kresťankom.

Dvojnásobný slovenský Atlét roka (2017, 2019) pobeží prvú šesťdesiatku 30. januára na 21. ročníku mítingu Elán v Bratislave. V rovnomennej hale – jedinej atletickej na Slovensku (…) – sa mu šprintuje dobre. Doposiaľ v nej nik nebežal rýchlejšie ako on. Časom 6,61 z minuloročných majstrovstiev Slovenska je rekordér haly Elán.

Volko však ešte pred prvou šesťdesiatkou absolvuje dvojtýždňové sústredenie na Lanzarote, jednom z Kanárskych ostrovov v Atlantickom oceáne. „Na kemp odlietame v sobotu. S Jankom idem ja, sparingpartneri Tomáš Košík, Kubo Benda a letí s nami taktiež fyzioterapeutka Veronika Vnenčáková zo Starého Smokovca. Je neskutočne ochotná a milá. Nezištne sa venuje nielen Jankovi, ale aj ďalším deckám z našej skupiny. Sme jej za všetko veľmi vďační,“ vraví trénerka Naďa Bendová.

16.1.2022   /   Bleskovky   /   Autor: Gabriel Bogdanyi/atletika.sk/SAZ

Ďalšie články