Koronavírus stopol Dudinskú päťdesiatku aj 2. kolo Bežeckého pohára SAZ

Koronavírus stopol Dudinskú päťdesiatku aj 2. kolo Bežeckého pohára SAZ
Tóth hľadá miesto, kde môže splniť limit na OH
BRATISLAVA 9. marca - Slovenský atletický zväz (SAZ) - vzhľadom na nariadenie 14-dňového zákazu organizovania akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí na slovenskom území pre šíriaci sa koronavírus, ktoré oznámil dosluhujúci premiér SR Peter Pellegrini - bol nútený zrušiť aj 39. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka so štatútom podujatia Európskej atletiky (EA).

V Dudinciach mali chodci v sobotu 21. marca bojovať nielen o medaily v rámci slovenského šampionátu na 50 km (národné majstrovstvá malo mať na Slovensku viacero krajín, pozn.), ale aj o limity na OH v Tokiu a body do svetového rebríčka, ktorý má tiež vplyv na možnosť získať olympijskú miestenku.

"Mrzí nás to, ale rozhodnutiu krízového štábu sa musíme podriadiť. Teraz hľadáme pre našich päťdesiatkarov Mateja Tótha a Michala Morvaya možnosť, kde sa pokúsiť o splnenie tokijského limitu," informoval šéftréner SAZ Martin Pupiš.

Vedenie SAZ na čele s prezidentom Petrom Korčokom v dôsledku opatrení krízového štábu rozhodlo aj o zrušení halových majstrovstiev Slovenska vo viacbojoch v bratislavskom Eláne (14. a 15. marca) a takisto sa neuskutoční ani 2. kolo Bežeckého pohára SAZ 2020, 15. ročník Laboreckej desiatky v sobotu 14. marca v Strážskom.


9.3.2020   /   Bleskovky   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články