Jubilejný polmaratón v Karlových Varoch ožiaria európske hviezdy, štartuje aj projekt EuroHeroes

Jubilejný polmaratón v Karlových Varoch ožiaria európske hviezdy, štartuje aj projekt EuroHeroes
Úradujúca majsterka Európy v maratóne Aleksandra Lisowská z Poľska, britský šampión Paulos Surafel či najrýchlejší Čech Pražského polmaratónu Patrik Vebr. Tieto a mnohé ďalšie hviezdy ožiaria jubilejný 10. ročník polmaratónu v Karlových Varoch, ktorý sa uskutoční už 20. mája. Vo Varoch odštartuje aj tohtoročný ročník projektu EuroHeroes, ktorý sa snaží o podporu európskych atlétov.
V štartovej listine je množstvo zaujímavých mien. Okrem kráľovnej mníchovského maratónu Lisowskej napríklad Militsa Mircheva, bulharská národná rekordérka v polmaratóne aj maratóne alebo vynikajúca Belgičanka Hanna Verbruggen. Z Češiek sa najväčšie nádeje vkladajú do Hany Homolkovej. Medzi mužmi patrí k favoritom okrem Surafela aj Khalid Choukoud, dvojnásobný holandský šampión v maratóne. Fanúšikovia sa môžu tešiť na zaujímavý súboj dvoch českých vytrvalcov Patrika Vebra, ktorý začiatkom apríla zvíťazil na polmaratóne v Prahe a maratónskeho kráľa Víta Pavlištu.
O silné zastúpenie popredných európskych bežcov sa postaral projekt EuroHeroes, do ktorého patria aj preteky v Českých Budějoviciach (3. jún), Olomouci (17. jún) a Ústí nad Labem (16 9.).
 
Bežci sa aj v tomto roku môžu tešiť na preteky, ktoré získali známku kvality Label Race od World Athletics. Trasa vedie po slávnej kúpeľnej kolonáde, okolo svetoznámych hotelov Thermal a Pupp, ale aj ďalších zaujímavých miest, vďaka ktorým patria Karlove Vary právom na zoznam pamiatok UNESCO. 
12.5.2023   /   Bleskovky   /   Autor: br   /    Foto: RunCzech

Ďalšie články