Forster odštartuje sezónu v Luxemburgu

Viktória Forster na rozdiel od Jána Volka zamierila do Juhoafrickej republiky prvý raz. Spoločnosť jej robili tréningová kolegyňa z ŠK OŠG Nitra prekážkarka na 400 m Daniela Ledecká a trénerka Katarína Adlerová. Na druhú fázu zimnej prípravy zvolila Kanárske ostrovy. Krátko po návrate si naplánovala prvý súťažný štart v sezóne.
 „Od prvých pretekov mám isté očakávania, určite do Luxemburgu nejdem iba na výlet. Od nich sa bude všetko odvíjať,“ povedala najlepšia žena a celkovo tretia v ankete Atlét roka 2022. V jej plánoch rovnako figurujú míting Elán a Czech Indoor Gala. Zatiaľ čo v Ostrave pobeží 60 m prekážok, jej bratislavský program zostáva otvorený. Pred halovým šampionátom, kde počíta aj so štartom na hladkých 60 m, sa predstaví ešte na 60 m prek. na „bronzovom“ mítingu v poľskom Lodži (4. 2.).

„Do sezóny vstúpim prekážkami. Na majstrovstvách Slovenska určite pobežím aj hladkú šesťdesiatku. Pokiaľ ide o Elán, necháme sa prekvapiť,“ priblížila Viktória Forster. V uplynulej sezóne sa dostala do semifinále na 60 m prek. na halových MS v Belehrade, v lete do semifinále na 100 m prek. na augustových ME v Mníchove. V hale utvorila štyri rekordy SR do 23 rokov na 60 m prekážok (8,31, 8,25, 8,22, 8,16) a na 60 m sa zlepšila na 7,28. Vonku utvorila dva rekordy SR do 23 rokov na 100 m prekážok (13,20 a 13,12) a na hladkých 100 m sa zlepšila na 11,46.

Limity na HME v Istanbule sú aj v jej prípade nastavené prísne (7,24 na 60 m a 8,03 na 60 m prek.). „Samozrejme, že by som ich chcela splniť. Na pretekoch však zároveň budem zbierať body do renkingu. Uvedomujem si, že limit na prekážky je lepší ako slovenský rekord, ale ja rada prekonávam takéto hranice a teším sa na to. Potešilo by ma, keby som sa kvalifikovala v obidvoch disciplínach. Ak sa to podarí, tak sa rozhodnem, či budem súťažiť v oboch alebo sa zameriam na jednu.“

Ani do ďalšej sezóny nevstupuje Viktória Forster s jednoznačnou preferenciou disciplín. „Tento rok si možno o čo si viac trúfam na prekážkach, ale zostávam verná aj hladkej šesťdesiatke,“ dodala. 
19.1.2023   /   Bleskovky   /   Autor: www.atletika.sk

Ďalšie články