Dcéra Boba Marleyho oblečie Bolta na OH 2012

Dcéra priekopníka reggae hudby prijala ponuku od sponzorskej firmy Puma, aby navrhla oblečenie pre jamajských športovcov, ktorí budú účastníkmi OH 2012
LONDÝN 2. februára (SITA, AP) - Legendárny jamajský spevák Bob Marley a najlepší svetový atlét súčasnosti Usain Bolt budú mať počas olympijských hier v Londýne čosi spoločné. Jedna z dcér priekopníka reggae hudby totiž prijala ponuku od sponzorskej firmy Puma, aby navrhla oblečenie pre jamajských športovcov, ktorí budú účastníkmi OH 2012. Speváčka, spisovateľka a módna návrhárka Cedella Marleyová je podľa najrýchlejšieho muža planéty Bolta správnym výberom.

   "Nemyslím si, že existuje človek, ktorý by sa toho vedel zhostiť lepšie ako Cedella. Ja osobne budem poctený tým, že budem nosiť na šatách značku pripomínajúca jamajskú spevácku legendu. Bude to pre mňa mimoriadne inšpirujúce," uviedol Bolt, svetový rekordér v behu na 100 aj 200 m a držiteľ olympijského aj svetového zlata na oboch tratiach. Cedella Marleyová v tejto súvislosti potešene uviedla: "Radujem sa z toho, že budem mať príležitosť obliecť našich športovcov v Londýne, a to na športoviskách, ako aj mimo nich. Je to česť pre mňa aj celú moju rodinu. Otec by sa určite potešil, keby vedel, že sa niečo také udeje. Je to ako darček k jeho nedožitým 66. narodeninám."

   Bob Marley zomrel na rakovinu ako 36-ročný ešte v roku 1981. Jeho dcéra Cedella má dnes 43 rokov a o svojej predstave ako pripraviť slušivé olympijské oblečenie pre svojich krajanov povedala: "Chcela by som sa inšpirovať hudbou a celkovo jamajskou kultúrou z rôznych období od 70. rokov 20. storočia. Chcela by som spojiť minulosť Jamajky so súčasnosťou. Ako keby sa Grace Jones a Bob Marley stretli na atletickej dráhe a povedali si spoločne, že idú do toho, aby dosiahli čo najlepší výsledok."

   Usain Bolt a Cedella Marleyová by sa na popud vedenia firmy Puma, ktorá je sponzorom jamajských atlétov, mali v marci stretnúť a vymyslieť niečo nápadité čo sa týka oblečenia špeciálne pre Bolta. Výkonný riaditeľ Pumy Jochen Zeitz chce, aby sa Boltova olympijská uniforma pokiaľ možno v čomsi líšila od oblečenia jeho krajanov v Londýne. "Bolt a Marley sú najznámejšie jamajské mená na svete. Preto si Usain zaslúži byť aj v tomto smere niečím výnimočný," uviedol na vysvetlenie Zeitz.
2.2.2011   /   Bleskovky   /   SITA

Ďalšie články