V štafetách triumf Francúzov, Slováci na 10. mieste

Svetový pohár v biatlone v Anterselve - štafety mužov na 4x 7,5 km
ANTERSELVA 19. januára - Víťazmi pretekov mužských štafiet na 4x 7,5 km, ktoré boli súčasťou 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve, sa v nedeľu popoludní stali reprezentanti Francúzska. Druhí skončili Švédii a tretí Nemci. V dramatickej koncovke francúzsky finišman Martin Fourcade zdolal Švéda Carla Johana Bergmana o 2,6 s. Tretí Nemci už mali v cieli odstup 38,8 s.

V konkurencii 23 štafiet obsadili slovenskí reprezentanti 10. miesto. Kvarteto v zložení Pavol Hurajt, Tomáš Hasilla, Matej Kazár a Miroslav Matiaško v cieli zaostalo za víťaznými Francúzmi o 4:41,5 min Slovenskí reprezentanti dvanásťkrát minuli terč a museli aj na jedno trestné kolo. Pre slovenský mužský tím v biatlone je to krátko pred začiatkom ZOH v Soči najlepší výsledok v tejto sezóne vo Svetovom pohári. Predtým boli v Ruhpoldingu na 14. mieste, v Hochfilzene na 13. mieste a na 12. priečke skončili v Le Grand Bornand.

Svetový pohár v biatlone - Anterselva (Tal.):

Štafeta mužov na 4x 7,5 km: 1. Francúzsko (Simon Fourcade, Alexis Boeuf, Jean Guillaume Beatrix, Martin Fourcade) 1:14:34,1 h (0+4), 2. Švédsko +2,6 (1+5), 3. Nemecko +38,8 (1+10), 4. Nórsko +1:34,6 (2+11), 5. Rakúsko +2:33,4 (0+8), 6. Kanada +2:41,4 (2+11),... 10. Slovensko (Pavol Hurajt, Tomáš Hasilla, Matej Kazár, Miroslav Matiaško) +4:41,5 (1+12)