Úspech mu praje aj krajan Fourcade. Jacquelin zmenil prístup a stal sa majstrom sveta

Nórsky reprezentant Johannes Thingnes Bö sa musel uspokojiť so striebrom
BRATISLAVA 17. februára - Francúzsky biatlonista Emilien Jacquelin prežíva nesmierne vydarenú sezónu. Kým v predošlých dvoch dosiahol vo Svetovom pohári dokopy iba tri pódiové umiestenia, v tomto ročníku ich má na konte už deväť. Dobré výkony korunoval nečakaným ziskom zlatej medaily v stíhacích pretekoch na MS v talianskej Anterselve. V záverečnom bežeckom okruhu prekvapil celú biatlonovú verejnosť, keď odolal tlaku Johannesa Thingnesa Böa a napokon ho v cieľovej rovinke dokázal predstihnúť.

"V biatlone je všetko možné. Vedel som, že Johannes je opäť veľmi rýchly - videl som to v druhom, treťom aj štvrtom okruhu. V poslednom kole sa však nerozhodol zaútočiť. Sústredil som sa, aby som bol stále za ním a dokázal šprintovať v tom správnom momente," opísal 24-ročný francúzsky biatlonista počas oficiálnej tlačovej konferencie kľúčové momenty pretekov.

Na zlepšených výkonoch Jacquelina sa podpísal aj odlišný prístup k biatlonu oproti minulej sezóne. "Tento rok sa som sústredil viac na seba. Vlani som bol až príliš ´priateľský´ k ostatným súperom. Vo francúzskom tíme je veľa silných chlapcov a ja som bol mladík, ktorý na nich nechcel zatlačiť. Od 1. mája, keď sme začali trénovať, som sa rozhodol, že budem iný. Chcem mať miesto v tíme a byť jeden z najúspešnejších biatlonistov v sezóne," pokračoval rodák z Grenoblu.

Ďalší Francúz Martin Fourcade skončil v nedeľňajšej "stíhačke" na štvrtom mieste, no v cieli mal veľkú radosť z úspechu svojho kamaráta. "Trénujem s Martinom možno šesť-sedem rokov. Sme z rovnakého mesta, vyrastal som s ním a veľa som sa od neho naučil. Keď nedávno vyhral v Oberhofe a ja som bol za ním druhý, bol som za neho veľmi šťastný. Myslím si, že teraz to bolo podobné," skonštatoval čerstvý majster sveta. Jeho slová potvrdil aj samotný Fourcade. "Rád by som ťa sprevádzal na tomto pódiu. Radosť z toho, že ťa tam vidím, však preváži tú nepríjemnú pachuť, ktorú mám v ústach," napísal na instagrame.

Johannes Thingnes Bö zažil istým spôsobom déja vu, keďže aj vlani skončil na MS v stíhacích pretekoch druhý. "Myslím si, že to boli dobré preteky. Mal som dobre pripravené lyže a dokázal som sa zlepšiť napriek horšej streľbe v úvode. Bol som v dobrej pozícii na zisk zlatej medaily, tuho som bojoval so Jacquelinom a Loginovom. V šprinte mi trochu došli sily, ale šprint a stíhacie preteky sú úplne iné disciplíny, takže by som to nechcel porovnávať," zhodnotil J. T. Bö.

Ďalšie články