Francúzi ukončili nórsku hegemóniu, Slováci štafetu nedokončili

Vynikajúca séria biatlonistov Nórska sa skončila.
BRATISLAVA 18. januára - Zverenci trénera Siegfrieda Mazeta po šiestich štafetových víťazstvách po sebe našli premožiteľa v podobe reprezentantov Francúzska. Kvarteto Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet suverénne triumfovalo v nemeckom Ruhpoldingu, keď práve druhým Nórom nadelilo 1:12,2 min.

Francúzi ťažili z dobrej streľby, keď museli použiť iba šesť náhradných nábojov. Veľmi dobrú formu potvrdil Martin Fourcade, ktorý na druhom úseku vypracoval svojim kolegom takmer 80-sekundový náskok. Francúzi sa naposledy tešili zo štafetového triumfu 5. marca 2017 v kórejskom Pjongčangu. Na treťom mieste v sobotu skončili Rakúšania, ktorí sa zaskveli najlepšou streľbou (0+4) zo všetkých tímov.

Šance slovenských reprezentantov na dobrý výsledok už na prvej streľbe pochoval Michal Šíma. Ten musel absolvovať dva trestné okruhy a Martinovi Otčenášovi prenechával štafetu s mankom viac než troch minút. "Musím počkať na to, čo povie tréner. Neviem či bola celá položka rozhádzaná alebo sa niečo stalo s mieridlami. Navyše, v prvom kole som mal kolíziu s Kanaďanom, ktorý mi zlomil palicu," povedal Šíma pre RTVS.

Slováci napokon preteky nedokončili a už na treťom úseku boli stiahnutí z trate. Ich najlepším výsledkom v sezóne tak zostáva 18. miesto z minulotýždňových pretekov v nemeckom Oberhofe. Zverenci Tomáša Kosa si budú môcť napraviť reputáciu až na MS v talianskej Anterselve, kedy sú naplánované ďalšie štafetové preteky.

Výsledky - Svetový pohár 2019/2020 v biatlone - 5. kolo - Ruhpolding (Nem.)

Štafeta mužov na 4x 7,5 km: 1. Francúzsko (Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet) 1:18:11,2 h, 2. Nórsko (Johannes Dale, Erlend Bjöntegaard, Tarjei Bö, Vetle Sjaastad Christiansen) +1:12,2 min, 3. Rakúsko (Dominik Landertinger, Simon Eder, Felix Leitner, Julian Eberhard) +1:24,3, 4. Rusko (Jevgenij Garaničev, Matvej Jelisejev, Eduard Latypov, Alexander Loginov) +1:32,3, 5. Nemecko (Roman Rees, Philipp Nawrath, Arnd Peiffer, Benedikt Doll) +2:13,1, 6. Bielorusko (Anton Smolski, Sergej Bočarnikov, Nikita Labastau, Raman Jaljotnau) +2:39,0, ... Slovensko (Michal Šíma, Martin Otčenáš, Šimon Bartko, Tomáš Hasilla) nedokončilo

Ďalšie články