MSJ a U23: Zlato do Ruska a Nemecka, Slováci neuspeli

Výsledky pretekov v behu na lyžiach voľnou technikou s intervalovým štartom na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v českom Liberci
LIBEREC 23. januára - Juniorskými majstrami sveta v behu na lyžiach voľnou technikou s intervalovým štartom na šampionáte tejto vekovej kategórie v severských lyžiarskych disciplínach v českom Liberci sa stali Rus Dmitrij Rostovcev a Nemka Victoria Carlová.

Slováci neuspeli. Najlepším v pretekoch juniorov na 10 km bol Erik Urgela, ktorý v 99-člennom štartovom poli obsadil 70. miesto. Na troch 3323 m dlhých okruhoch s celkovým prevýšením 124 m zaostal za víťazným Rostovcevom o 2:46,2 min. Andrej Segeč bol o tri pozície za ním sedemdesiaty tretí a Miroslav Šulek sa zaradil o ďalšie tri miesta nižšie na 76. priečku.

V kategórii junioriek jediná Slovenka v konkurencii 76 pretekárok Barbora Klementová skončila štyridsiata šiesta. Nová majsterka sveta Carlová, pre ktorú to bol po striebornom šprinte už druhý medailový zápis na tomto šampionáte, bola o 1:17,7 min rýchlejšia.

Vo štvrtok šampionát pokračuje opäť pretekmi voľnou technikou s intervalovým štartom, súťažiť budú muži a ženy do 23 rokov.

Výsledky - beh voľnou technikou s intervalovým štartom:

JUNIORI (10 km): 1. Dmitrij Rostovcev 23:32,5 min, 2. Arťom Malcev (obaja Rus.) +16,8 s, 3. Martin Weisheit (Nem.) +17,6, 70. Erik Urgela +2:46,2, 73. Andrej Segeč +2:48,4, 76. Miroslav Šulek (všetci SR) +2:52,7

JUNIORKY (5 km): 1. Victoria Carlová (Nem.) 12:35,3 min, 2. Teresa Stadloberová (Rak.) +4,3 s, 3. Anastasia Sedovová (Rus.) +11,4, ... 46. Barbora Klementová (SR) +1:17,7