MSJ a U23: Ruská hegemónia v juniorskom skiatlone

Výsledky pretekov juniorov a junioriek v skiatlone na mládežníckych majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v českom Liberci
LIBEREC 25. januára - Ruskí juniorskí reprezentanti v behu na lyžiach doslova ovládli piatkové preteky v skiatlone na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v českom Liberci. V kategórii juniorov obsadili kompletné pódium pre víťazov, keď sa na najvyšší stupienok po pretekoch na 10 + 10 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom postavil Dmitrij Rostovcev. Po stredajšom triumfe v behu voľnou technikou s intervalovým štartom to bolo už jeho druhé zlato z toho šampionátu. Medzi juniorkami na polovičnej trati síce zvíťazila Rakúšanka Teresa Stadloberová, ale ďalšie tri priečky za ňou patrili ruským bežkyniam.

Slováci opäť na najlepších nestačili. Najlepší junior bol Miroslav Šulek, ktorý finišoval o 4:40,6 min neskôr ako víťazný Rostovcev na 52. pozícii. V kategórii dievčat obsadila Barbora Klementová 47. miesto, keď za víťaznou Stadloberovou zaostala o viac ako tri minúty.

V sobotu sú na MSJ a U23 na programe opäť preteky v skiatlone, súťažiť budú muži a ženy do 23 rokov.

Výsledky - skiatlon - Liberec:

JUNIORI (10 + 10 km): 1. Dmitrij Rostovcev 47:40,2 min, 2. Arťom Malcev +3,9 s, 3. Alexej Červotkin (všetci Rus.) +5,2, ... 52. Miroslav Šulek +4:40,6, 63. Erik Urgela +5:27,5, 65. Andrej Segeč (všetci SR) +5:31,3

JUNIORKY (5+5 km): 1. Teresa Stadloberová (Rak.) 27:13,0 min, 2. Nadežda Šuniajevová +6,6 s, 3. Alisa Žambalovová (obe Rus.) +10,9, ... 47. Barbora Klementová (SR) +3:05,9