Johaugovej návrat po odpykaní si trestu za doping bol víťazný

Niekdajšia najlepšia svetová bežkyňa musela vynútene pauzovať od polovice roka 2016 kvôli pozitívnemu nálezu na doping
BEITOSTÖLEN 17. novembra - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová sa na pretekoch v jej rodnej krajine vrátila do súťažného kolotoča po 18 mesiacoch pauzy víťazne. Sedemnásobná majsterka sveta a dvojnásobná víťazka Svetového pohára ovládla v Beitostölene preteky v behu na 10 kilometrov klasickou technikou. Druhú v poradí Ingvild Flugstad Östbergovú porazila olympijská víťazka z Vancouveru o 23,9 sekundy.

Niekdajšia najlepšia svetová bežkyňa musela vynútene pauzovať od polovice roka 2016 kvôli pozitívnemu nálezu na doping. Piatkový závod kategórie FIS bol pre ňu návratom na bežecké trate. "Je skvelé, že som sa mohla vrátiť do bežeckej rodiny a znovu stretnúť všetkých ľudí, s ktorými som roky súperila. Tiež počuť povzbudzovanie od fanúšikov pri trati bol mimoriadne skvelý pocit," povedala tridsaťročná severanka v rozhovore pre nórsku televíziu NRK.

Johaugová sa kvôli pozitívnemu nálezu steroidu clostebol nemohla zúčastniť na ZOH 2018 v Pjongčangu. Pre Nórov bude v blížiacej sa sezóne najväčšou nádejou na zisk veľkého glóbusu v Svetovom pohári. Ten odštartuje počas budúceho víkendu vo fínskej Ruke. Informácie priniesol portál iDnes.cz.

Ďalšie články