Bajčičák sa má stať novým trénerom poľských žien

Bajčičák sa má stať novým trénerom poľských žien
Martin Bajčičák doteraz spolupracoval okrem iných s biatlonistkou Paulínou Fialkovou a jej sestrou Ivonou
BRATISLAVA 22. apríla - Novým trénerom poľského národného tímu v behu na lyžiach sa má stať Slovák Martin Bajčičák. Ako referuje web Sportowe Fakty, štyridsaťtriročný rodák z Dolného Kubína vo funkcii nahradí Alexandra Vereteľného, pôvodom z Fínska, ktorý po skončení sezóny 2019/2020 ukončil pôsobenie s poľskými bežkyňami na lyžiach.

Generálny tajomník Poľského lyžiarskeho zväzu Jan Winkiel ešte 10. apríla informoval, že táto organizácia už našla nového lodivoda, meno však vtedy neprezradil. Výber trénera pritom Poliaci konzultovali aj so spomenutým Vereteľným a známou niekdajšou poľskou reprezentantkou Justynou Kowalczykovou, ktorá bude naďalej pracovať pri národnom tíme. "Jediné, čo nám v tejto chvíli chýba, je už len podpis zmluvy," povedal vtedy Winkiel.

Bajčičák doteraz spolupracoval okrem iných aj s biatlonistkou Paulínou Fialkovou a jej sestrou Ivonou. Účastník piatich zimných olympijských hier je dvojnásobný medailista z juniorských MS v behu na lyžiach. V roku 1996 v talianskom Asiagu získal striebro na 10 km klasicky a bronz na 30 km voľným štýlom.

22.4.2020   /   Bleskovky - beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články