Lídrami Slovákov na domácich ME v Osrblí budú Kuzminová a Kazár, doplní ich ďalších jedenásť výrazne mladších pretekárov

Do nominácie na domáce majstrovstvá Európy v biatlone sa dostalo trinásť slovenských reprezentantov.
18.1.2024

Vittozziová triumfovala v nedeľňajšej stíhačke na 10 km

Talianka Lisa Vittozziová triumfovala v nedeľňajšej stíhačke na 10 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.
14.1.2024

Osrblie potvrdili ako dejisko ME v biatlone, na Horehroní naplno zasnežujú

Medzinárodná biatlonová únia (IBU) 12 dní pred štartom majstrovstiev Európy potvrdila ako ich dejisko horehronské Národné biatlonové centrum v Osrblí.
13.1.2024

Rýchlostné preteky v Ruhpoldingu vyhrala Nórka Tandrevoldová, sestry Remeňové sa neprebojovali do stíhačky

Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová vyhrala rýchlostné preteky na 7,5 km v rámci Svetového pohára žien v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.
13.1.2024

Kapustová obsadila 25. priečku v stíhacích pretekoch žien

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová obsadila 25. priečku v sobotňajších stíhacích pretekoch žien na Svetovom pohári v nemeckom Oberhofe, po bezchybnej streľbe sa z 39. pozície po rýchlostných pretekoch posunula nahor o 14 stupienkov.
7.1.2024

Nádejná Češka Jandová ako 22-ročná ukončila kariéru pre ťažkú chorobu

Česká biatlonistka Tereza Jandová sa vo veku 22 rokov rozhodla pre ukončenie nádejnej kariéry.
31.12.2023

Kapustová je druhá najlepšia strelkyňa po troch podujatiach Svetového pohára

Vydarený vstup Emy Kapustovej do jej prvej sezóny Svetového pohára v biatlone je odrazom najmä skvelých výkonov na strelnici.
26.12.2023

Kapustovej prvé body vo Svetovom pohári po suverénnom výkone na strelnici

Len sedem pretekov vo Svetovom pohári má za sebou v rozbiehajúcej sa kariére slovenská biatlonistka Ema Kapustová a už si pripísala body do hodnotenia prestížneho seriálu.
17.12.2023

Braisazová-Bouchetová suverénkou tretieho kola Svetového pohára

Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová bola suverénkou tretieho kola Svetového pohára v biatlone vo švajčiarskom Lenzerheide.
17.12.2023

Braisazová-Bouchetová zvíťazila v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km

Francúzska reprezentantka Justine Braisazová-Bouchetová zvíťazila v sobotňajších stíhacích pretekoch na 10 km na podujatí 3. kola Svetového pohára biatlonistiek vo švajčiarskom Lenzerheide. Triumfovala o 25,2 s pred krajankou Juliou Simonovou....
16.12.2023

Kapustovej iba tesne ušli premiérové body v seriáli Svetového pohára

Mladej slovenskej biatlonistke Eme Kapustovej iba tesne ušli premiérové body v seriáli Svetového pohára. V rýchlostných pretekoch žien po bezchybnej streľbe skončila na 41. priečke, od bodovanej štyridsiatky ju delilo iba 4,1 sekundy. Víťazkou sa...
14.12.2023

Stíhacie preteky mužov v rakúskom Hochfilzene ovládol Nór Johannes Thingnes Bö

Stíhacie preteky mužov na pretekoch Svetového pohára biatlonistov v rakúskom Hochfilzene ovládol Nór Johannes Thingnes Bö pred krajanmi Johannesom Dalem-Skjevdalom (+22,6 s) a Tarjeiom Böom (28,4 s).