Šprint mužov na 10 km vyhral Nór J. T. Bö, Slováci zlyhali

Šprint mužov na 10 km vyhral Nór J. T. Bö, Slováci zlyhali
Ani jeden z kvarteta Slovákov sa nezmestil do 60. miesta. Slovensko tak nebude mať zastúpenie v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 kilometra.
PEKING 12. februára  - Nórsky reprezentant Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom sobotňajších rýchlostných pretekov na 10 km na zimných olympijských hrách v Pekingu. Dvadsaťosemročný pretekár triumfoval o 25,5 s pred Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom a 38,9 s pred starším bratom Tarjeom Böom. J. T. Bö i Fillon Maillet získali v Pekingu medailu vo všetkých troch pretekoch. Nór má dve zlaté a jeden bronz, Francúz nazbieral zlato a dve strieborné.

Ani jeden z kvarteta Slovákov sa nezmestil do 60. miesta. Slovensko tak nebude mať zastúpenie v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 12,5 kilometra. Najlepší spomedzi slovenských reprezentantov bol v šprinte Šimon Bartko. Do cieľa prišiel s mankom 2:58,4 min a obsadil 65. priečku. Napriek trom trestným okruhom zdolal o 3,5 sekundy druhého najlepšieho Slováka Michala Šimu, ktorého s jedným trestným okruhom klasifikovali na 68. pozícii.
"Keďže v šprinte sú iba dve streľby, tri chyby nie sú veľmi dobrý výkon. Pripravil som sa nimi o stíhačku, a veľmi ma to mrzí. Ani bežecký výkon nebol ideálny. Necítil som sa dobre. Pred pretekmi som spadol na kostrč a pri behu ma to obmedzovalo," povedal Bartko pri mikrofóne RTVS.

Zvyšní dvaja Slováci, Matej Baloga a Tomáš Sklenárik, sa umiestnili až medzi poslednými v 94-člennom štartovom poli. Baloga s jednou chybou na strelnici obsadil 85. miesto, Sklenárik s tromi nepresnými výstrelmi skončil o dve priečky nižšie.
12.2.2022   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články