Kuzminová sa rozhodla pre návrat do súťažného kolotoča, v januári bude štartovať na ME v Osrblí

Kuzminová sa rozhodla pre návrat do súťažného kolotoča, v januári bude štartovať na ME v Osrblí
Anastasia Kuzminová oznámila návrat do biatlonového súťažného kolotoča. 
BRATISLAVA 10. októbra - Ako referuje oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), trojnásobná olympijská šampiónka si dala pred seba novú výzvu a predstaví sa na januárových majstrovstvách Európy v Osrblí.
Kuzminová oznámila koniec kariéry v októbri 2019. Odvtedy sa venovala práci s mládežou, pracovala v Dukle Banská Bystrica a ostatné dva roky je aj členka výkonného výboru SOŠV. Tvrdí, že jej rozhodnutie o návrate sa nerodilo ľahko. "Môj návrat bude trošku iný. Doba, počas ktorej som pauzovala, bola dlhá. Trénujem v amatérskom štýle, ale chcem pripraviť telo tak, aby som urobila fanúšikom radosť. Urobím všetko pre to, aby som bola v januári pripravená. Je to pre mňa výzva a ja ju prijímam,“ povedala 39-ročná Kuzminová podľa webu sportovy.cas.sk.

Osrblie bude od 24. do 28. januára 2024 dejiskom majstrovstiev Európy v biatlone. Na programe budú vytrvalostné, rýchlostné a stíhacie preteky aj súťaže miešaných štafiet.

Kuzminová vo Svetovom pohári vyhrala spolu 18 pretekov, až desať z nich bolo v šprinte. Na pódium sa celkovo postavila v SP 39-krát. Počas aktívnej kariéry získala šesť olympijských medailí - tri zlaté a tri strieborné.

"Biatlonoví priaznivci na Slovensku si nič lepšie nemohli priať. Budú si môcť pozrieť na domácich tratiach pretekať takú famóznu športovkyňu a profesionálku akou je Nasťa. Verím, že fanúšikovia prídu v hojnom počte. A aj pre našu novú mladú generáciu to bude veľká motiváciu, že sa postavia v rovnakej kombinéze spolu s takou legendou. Je to veľmi dobrá správa pre slovenský biatlon," povedal prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár.
10.10.2023   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články