Konečne sme všetci negatívni, hlási Paulína Fialková

Konečne sme všetci negatívni, hlási Paulína Fialková
Pozitívne testy na koronavírus u štyroch zo siedmich členov tímu sestier Paulíny a Ivony Fialkových boli dôvodom absencie elitných slovenských biatlonistiek v úvodných dvoch kolách nového ročníka Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.
BRATISLAVA 4. decembra - Zdá sa však, že povinnej karanténe a celkovo zlej nálade z neuskutočneného úvodu sezóny je koniec. Všetci členovia tímu sú už negatívni a pripravení trénovať.

"Konečne, všetci sme negatívni! Už nám chýbala naša práca. Takže dúfame v pár dobrých tréningových dní v Obertilliachu predtým, ako sa presunieme na Svetový pohár do Hochfilzenu," napísala Paulína Fialková na svojom facebookovom profile.
Sestry Fialkové sa tešili na úvod sezóny v Kontiolahti, ale vo svojom tíme neprešli testami na koronavírus v Štokholme. Neskôr tam museli zostať v povinnej izolácii. Od ich pozitívneho testu uplynulo osem dní. "Keď sa im skončí karanténa, 'Fialky' odletia do Rakúska, kde budú napríklad v Obertilliachu dobiehať tréningový deficit spôsobený karanténou. Súťaže Svetového pohára v Hochfilzene sa začínajú 11. decembra," uviedol pred týždňom prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár.

Podporný tím sestier Fialkových tvoria tréneri Anna Murínová a Jakub Leščinský, fyzioterapeut Jakub Hudák a servismani Miha Plahutnik a Štefan Lichoň. Vo štvrtkových rýchlostných pretekoch v rámci 2. kola SP žien v Kontiolahti reprezentuje Slovensko trojica Henrieta Horvátová, Veronika Machyniaková, Aneta Smerčiaková.

5.12.2020   /   Biatlon   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články