Majstrami Slovenska v polmaratóne Rusina a Valová

75. ročník Národného behu Devín - Bratislava bude 16. apríla

Mesiac po spustení registrácie sa počet prihlásených na jubilejný 75. ročník Národného behu Devín – Bratislava vyšplhal k tisícke. Najstaršie slovenské atletické – a zároveň i športové – podujatie sa prvý raz od roku 2019 uskutoční v tradičnom...
Tento týždeň

Na Laboreckej desiatke triumf Lenčéša a Pejpkovej

V 2. kole Bežeckého pohára Slovenského atletického zväzu (SAZ) 2023, v 17. ročníku Laboreckej desiatky – Memoriál Jozefa Lipovského v Strážskom, triumfovali favoriti – Marek Lenčéš a Katarína Pejpková (Berešová).
19.3.2023

EuroHeroes hľadá nové hviezdy európskej atletiky. Do Česka prilákala séria už vyše 11-tisíc bežcov zo zahraničia

Európa bývala plná bežeckých idolov. Emil Zátopek, Paula Radcliffe, Stefano Baldini ... A bude ich plná opäť. Objaviť nové hviezdy vytrvaleckých pretekov si dal za cieľ projekt EuroHeroes.
16.3.2023

Volkovi sťažila výkony na HME v Istanbule viróza, Gajanová si cení slovenský rekord

Najlepší slovenský šprintér Ján Volko napriek zdravotnému problému bojoval o titul v behu na 60 metrov na halových majstrovstvách Európy v tureckom Istanbule. 
7.3.2023

Volko vo finále šesťdesiatky finišoval na 5. mieste, výsledok si napriek tomu cení

Slovenský šprintérsky rekordér finišoval vo finále behu na 60 m na 37. halových ME v Istanbule piaty v sezónnom maxime 6,57 sekundy.
4.3.2023

VIDEO: Volko postúpil do semifinále šesťdesiatky, Forsterová neuspela ani v druhom rozbehu

Na atletických halových majstrovstvách Európy v tureckom Istanbule zostali v hre už len dvaja z troch slovenských reprezentantov.
4.3.2023

VIDEO: Gajanová ako tretia Slovenka postúpila do semifinále osemstovky na halových ME

Slovenská osemstovkárka Gabriela Gajanová sa ako prvá zo slovenských reprezentantov predstavila na halových majstrovstvách Európy v atletike v tureckom Istanbule, druhým miestom v rozbehu na 800 m žien si vybojovala postup do sobotňajšieho...
2.3.2023

Čo sa udialo na maratóne v Košiciach pred 80 rokmi? Súboj menovcov

Dianie v Košiciach bolo v tomto období i naďalej pod vplyvom vojnových udalostí a v lete roku 1943 došlo dokonca i k priamemu leteckému útoku a bombardovaniu letiska ležiaceho v tesnej blízkosti mesta.
2.3.2023

Prvou Slovenkou na HME 2023 bude osemstovkárka Gajanová, jej cieľom je postup aspoň do semifinále

Gabriela Gajanová bude vo štvrtok podvečer prvou slovenskou reprezentantkou, ktorá sa predstaví na halových majstrovstvách Európy v Istanbule. 
2.3.2023

VIDEO: Slovenská atletika posiela do Istanbulu skúseného lídra, hviezdu sezóny a tajný tromf

Semifinále bude splnenie cieľa, všetko navyše nadplán. Na 37. halové majstrovstvá Európy v Istanbule odcestuje trojica bežcov.
28.2.2023

World Athletics usporiadajúci MS v cestnom behu sa spojí s projektom SuperHalfs. Cieľom je podporiť účasť verejnosti

Cieľom spolupráce je osloviť bežcov z celého sveta a povzbudiť ich k účasti na hromadných pretekoch MS v cestnom behu v Rige (30. septembra a 1. októbra).
27.2.2023

Polmaratón v Neapole otvoril RunCzech bežeckú sezónu. Muktár Edris a Angelika Machová ovládli jubilejný 10. ročník pretekov

Napoli City Half Marathon je známy ideálnymi podmienkami na behanie. A bolo tomu aj tento rok, kedy sa do 10. ročníka zapojilo vyše 5-tisíc bežcov, ktorí mohli vďaka ideálnemu počasiu obdivovať krásy mesta. Medzi mužmi dominoval etiópsky majster...
27.2.2023