VIDEO: Šport môže vytvoriť mosty priateľstva a solidarity, vyzdvihol v stredajšom posolstve pápež František

VIDEO: Šport môže vytvoriť mosty priateľstva a solidarity, vyzdvihol v stredajšom posolstve  pápež František
"Spoločne získame najdôležitejšiu medailu, ak príklad športovcov so zdravotným znevýhodnením pomôže každému prekonať predsudky či strach a urobí našu komunitu ústretovejšou a inkluzívnejšou,“ povedal pontifik.
RÍM 2. februára - Pápež František na svojej stredajšej generálnej audiencii vzdal hold paralympionikom aj športovcov z tímu utečencov pred ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Hlava katolíckej cirkvi tiež prezentovala verejnú výzvu, aby šport "urobil svet viac bratským". Pápež v stredu hostil pravidelnú audienciu, na ktorej tiež uviedol, že šport môže vytvoriť "mosty priateľstva a solidarity" a že "skutočná zlatá medaila" je medailou solidarity medzi ľuďmi rôznych národov, kultúr a vierovyznaní.
"Spoločne získame najdôležitejšiu medailu, ak príklad športovcov so zdravotným znevýhodnením pomôže každému prekonať predsudky či strach a urobí našu komunitu ústretovejšou a inkluzívnejšou,“ povedal pontifik a a špeciálne pozdravil športovcov z tímu utečencov, ich príbehy sa ho mimoriadne dotkli.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20220202-hw-4d12528e-c21c-403c-89bd-a8e615d283cf

"Nech ich svedectvo pomôže povzbudiť občianske spoločnosti, aby sa s čoraz väčšou dôverou otvorili všetkým a nenechali nikoho v úzadí,“ pokračoval František, veľký futbalový fanúšik.

Pápež dlhodobo káže o potrebe integrácie migrantov do spoločnosti a o prínose športu pre mladých ľudí. Inšpirovaný prioritami pápeža, Vatikán vytvoril viacero športových tímov a ich súčasťou boli aj migranti či osoby so zdravotným znevýhodnením. Zatiaľ naposledy to bol v novembri 2021 charitatívny futbalový duel výberu Vatikánu zloženého z členov vatikánskej Švajčiarskej gardy, zamestnancov Vatikánu a ich rodinných príslušníkov proti tímu Svetovej federácie Rómov pochádzajúcich z Chorvátska.
2.2.2022   /   Ostatné   /   Autor: AP/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP / Video: TA3

Ďalšie články