Na Tatranskom pohári aj slovenská špička na čele s Procházkovou a Mlynárom

Na Tatranskom pohári aj slovenská špička na čele s Procházkovou a Mlynárom
Počas víkendu v Štrbskom Plese už 45. ročník Tatranského pohára v behu na lyžiach
 ŠTRBSKÉ PLESO 15. decembra  - Štrbské Pleso bude počas predvianočného víkendu 16.-17. decembra 2017 dejiskom už 45. ročníka Tatranského pohára v behu na lyžiach. Preteky sú prvým kolom kontinentálneho pohára FIS pod názvom Slavic Cup a v rámci nich sa začne aj Slovenský pohár dorastu a dospelých. Prihlásilo sa 160 pretekárov z 11 krajín vrátane slovenskej špičky na čele a Alenou Procházkovou, Petrom Mlynárom, Andrejom Segečom a Miroslavom Šulekom.

V sobotu predpoludním je pre pretekárov pripravený šprint klasickou technikou. O 9.30 h sa rozbehnú kvalifikácie v mužskej aj ženskej kategórii, o 11.00 h príde na rad finále. V nedeľu budú preteky s intervalovým štartom voľnou technikou. Ženy absolvujú od 9.30 h 7,5 km a muži od 10.15 h 10 km na okruhu s dĺžkou 2,5 km.

"Premiérovo sa vo Vysokých Tatrách predstavia pretekári z Nepálu, Malajzie a Portugalska. Okrem nich majú zastúpenie Bielorusko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina, Grécko, Macedónsko, Poľsko, Česko a Slovenská republika. Okrem najlepších Slovákov v seniorských kategóriach v bielej stope nebudú chýbať aj juniorské a dorastenecké reprezentačné družstvá," informovali organizátori z ŠK Štrba.

V súčasnosti sú v Štrbskom Plese výborné podmienky pre bežecké lyžovanie. V športovom areáli je nepretržitá služba, ktorá vykonáva práce spojené s umelým zasnežovaním a prípravou športového areálu. Organizátori neočakávajú nepriaznivé poveternostné podmienky, ktoré by mohli ohroziť preteky.

Okrem Tatranského pohára sa v Štrbskom Plese v tejto zimnej sezóne uskutočnia aj verejné preteky v behu na lyžiach Štrbské bežky (18. 2. 2018) a v marci Slovenský pohár uzavrú majstrovstvá Slovenskej republiky. V decembri okrem domáceho klubu zorganizujú preteky aj organizátori z TJ Tatran Gerlachov - 29.-30. decembra 2017 to bude druhé kolo kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup - Memoriál 24 padlých hrdinov SNP.

15.12.2017   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Ďalšie články