FOTO: V Levoči čakajú na bežkárov nové trate aj rozšírený štadión

FOTO: V Levoči čakajú na bežkárov nové trate aj rozšírený štadión
Vďaka partnerskej podpore Prešovského samosprávneho kraja a Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska prešiel areál bežeckého lyžovania Levoča Nordic Centrum viacerými zmenami.
Prvou zmenou, ktorú si návštevníci všimnú už pri vstupe je rozšírenie centrálneho štadióna, čiže hlavného bodu, z ktorého vychádzajú všetky trate. Rozšírenie bolo potrebné či už kvôli získaniu väčšieho priestoru na organizovanie pretekov s masovými štartmi, ale aj kvôli predpríprave na vybudovanie malej biatlonovej strelnice, ktorú majú správcovia areálu v pláne realizovať v blízkej budúcnosti.
Zmenené a rozšírené boli aj trate

V novej sezóne privíta areál bežkárov na nových tratiach, ktoré boli doplnené a mierne pozmené. „Podstatou tohto rozširovania je to, že do budúcna nám vďaka splneniu požiadavok na náročnosť tratí umožní nechať trate certifikovať delegátom FIS, a tak budeme môcť usporadúvať v areáli aj medzinárodné preteky,“ povedal pre behame.sk výkonný manažér Marián Baláž.

V nadchádzajúcej sezóne viaceré podujatia

V novej sezóne sa v areáli uskutočnia dve významné podujatia – preteky pre deti LNC Snow Kidz (15.1.2022) a preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach (12.-13.2.2022). ,,Súčasne máme v pláne (podľa situácie) uskutočniť aj ďalší ročník virtuálnych pretekov Ovládni päťku,“ dodal Baláž.

Vždy aktuálne informácie nájdete na stránke areálu lnc.sk alebo na sociálnych sieťach Levoča Nordic Centrum.

 


12.11.2021   /   Ostatné   /   Autor: br   /    Foto: lnc.sk/

Ďalšie články