Vitko si na polmaratóne v Barcelone vybojoval účasť na MS

Majster SR 2015 v maratóne Juraj Vitko (MKŠŠ Kysucké Nové Mesto) skončil v silnej barcelonskej konkurencii 30. časom 1:07:01 h
BARCELONA 14. februára - Na polmaratóne v Barcelone bojovali o nomináciu na marcové MS v tejto disciplíne aj dvaja slovenskí vytrvalci. Majster SR 2015 v maratóne Juraj Vitko (MKŠŠ Kysucké Nové Mesto) skončil v silnej barcelonskej konkurencii 30. časom 1:07:01 h. "Vitkov čas je najlepší, aký dosiahli slovenskí vytrvalci v nominačnom období, takže by mal štartovať na svetovom šampionáte v Cardiffe," poznamenal šéftréner SAZ Martin Pupiš. Zverenec Milana Slivku zaostal za svojím osobným maximom z februára 2014 vo Verone o 38 sekúnd.

Boris Csiba (BMSC Bratislava) si zlepšil osobný rekord z minulého roka presne o minútu na 1:08:40 h. "Škoda, že sa spoliehal na prvú ženu, ktorá to však rozbehla veľmi pomaly. Po treťom kilometri sa od nej odpútal a už bežal celú trať sám," vravel Csibov tréner Marcel Lopuchovský. "Cieľ bol čas pod 1:08, na čo Boris jednoznačne mal. Škoda silného protivetra, ktorý aj jemu znepríjemňoval väčšinu trate. Je potešujúce, že mal Boris v cieli dostatok síl a nepociťoval veľkú únavu, takže sa môže v pohode pripravovať na aprílový maratón.

Výsledky: Muži: 1. Vincent Kipruto (Keňa) 1:02:54, 2. Daniele Meucci (Tal.) 1:02:55, 3. Abdi Fifa (Šp.) 1:02:57,... 30. Juraj Vitko (MKŠS Kys. Nové Mesto) 1:07:01, 37. Boris Csiba (SR/BMSC Bratislava) 1:08:40.
14.2.2016   /   Cestné behy   /   Autor: Sita   /    Foto: Marcel Lopuchovsky