TRIATLON: Buček siedmy v úvodných pretekoch X-Terra

Začiatok Svetovej série X-terra off-road v cross triatlone
ALBAY 8. februára - Slovenský triatlonista Michal Buček obsadil 7. miesto v elitnej kategórii mužov - profesionálov na úvodných pretekoch Svetovej série X-Terra v cross triatlone na Filipínach. Buček, ktorý už 15 rokov žije a trénuje v Hongkongu, absolvoval kombináciu plávanie na 1500 metrov, jazdu v teréne na horskom bicykli na 35 km a záverečný beh na 10 km za 2:54:17 h. Spomedzi 200 štartujúcich bol najrýchlejší obhajca prvenstva Juhoafričan Bradley Weiss (2:29:56), druhý skončil legendárny, 14-násobný víťaz Svetovej série Austrálčan Ben Allen (2:33:59) a tretí finišoval jeho krajan Brodie Gardner (2:34:08 h). Medzi ženami zvíťazila Lizzie Orchardová z Nového Zélandu výsledným časom 2:52:14 h. Svetová séria X-Terra v cross triatlone vyvrcholí 23. októbra tradičnými majstrovstva sveta na Havajských ostrovoch.

Výsledky - seriál X-Terra v cross triatlone - Albay (Fil.):
muži (Pro): 1. Bradley Weiss (JAR) 2:29:56 h, 2. Ben Allen 2:33:59, 3. Brodie Gardner (obaja Aus.) 2:34:08,... 7. Michal Buček (SR) 2:54:17
ženy (Pro): 1. Lizzie Orchardová (N. Zél.) 2:52:14, 2. Jacqui Slacková (V. Brit.) 2:54:30, 3. Mieko Careyová (Jap.) 3:07:35.