KROS DUATLON-ME: Slovenské juniorky Drahovská a Gabčíková na 4. a 5. mieste

Majstrovstvá Európy v kros duatlone v Targu Mureši (Rum.)
TARGU MUREŠ 27. júla - Tesne za stupňami pre víťazky skončili slovenské juniorské reprezentantky na európskom šampionáte v kros duatlone v rumunskom meste Targu Mureš. Lýdia Drahovská bola štvrtá a Rebeka Gabčíková piata, prvenstvo patrí Talianke Marte Medittovej. Medzi juniormi sa zo zlatej medaily teší Španiel Miquel Riusech, Slovák Dávid Žigo obsadil siedmu priečku.

Juniori a juniorky absolvovali v úvodný deň šampionátu objemy: 3,1 km beh v horskom teréne, čiže kros, 10 km na horskom bicykli a na záver ešte beh (kros) na 1,5 km. V piatok prídu na rad elitné kategórie mužov aj žien, na štart nastúpi aj obhajkyňa minuloročného striebra Kristina Néč-Lapinová, medzi mužmi bude mať Slovensko zastúpenie v Tomášovi Kubekovi a Tomášovi Jurkovičovi.

Výsledky - ME v kros duatlone (3,1 km kros / 10 km horský bicykel / 1,5 km kros) - Targu Mureš (Rum.)

JUNIORI
1. Miquel Riusech (Šp.) 49:23 min, 2. Filippo Pradella 50:39, 3. Luca Patris (obaja Tal.) 50:45,... 7. Dávid Žigo (SR) 52:41

JUNIORKY
1. Marta Mendittová (Tal.) 57:16 min, 2. Sofia Prymová (Ukr.) 58:01, 3. Alexandra Levkovičová (Rus.) 59:02, 4. Lýdia Drahovská 1:00:13 h, 5. Rebeka Gabčiková (obe SR) 1:01:54

27.7.2017   /   Bleskovky   /   Autor: Webnoviny   /    Foto: Vivafoto