TEST: Oslobodenie sa od káblov počas tréningov je realitou. Vyskúšali sme náramok Gear Fit2 a slúchadlá Gear IconX

TEST: Oslobodenie sa od káblov počas tréningov je realitou. Vyskúšali sme náramok Gear Fit2 a slúchadlá Gear IconX
Ak práve začínate s behaním, viete, aké dôležité je správne sa namotivovať. Zaobstaráte si funkčnú bielizeň, ergonomickú obuv a naplánujete si, koľko kíl schudnete za prvý mesiac. Po dvoch tréningoch trpíte svalovicou a sily vás opúšťajú. Je vám tento príbeh povedomý? Prestaňte teda opakovať tie isté chyby a zainvestujte do niečoho, čo vás nielen nabudí na dlhší čas, ale umožní vám z každého tréningu vyťažiť maximum.
Samsung Gear Fit2

Inteligentný náramok Gear Fit2 sa mi dostal do rúk s nabíjacou stanicou, ktorá zaberie minimum miesta a náramok na nej drží spoľahlivo vďaka silným magnetom. Po extrémne rýchlom nabití si ho vďaka jasným pokynom na displeji a intuitívnemu ovládaniu ľahko spárujete so svojím smartfónom. Podmienkou je len systém Android 4.4 a novší a aspoň 1,5 GB RAM pamäte. Náramok vás v priebehu pár desiatok sekúnd „naučí“ jednoduché princípy ovládania. Osobne ma milo prekvapil jazyk, akým komunikuje s užívateľom. Už po pár minútach sa zoznámite so širokou škálou využiteľných funkcií. Gear Fit2 vie napr. dohliadnuť na váš pitný režim, pričom nielenže kedykoľvek pár pohybmi zaznamenáte ďalší vypitý pohár vody, ale osobitne si môžete sledovať aj dávky prijatého kofeínu.Prejdime ale na hlavnú funkciu Gear Fit2, ktorou je sledovanie športovej aktivity. Náramok je v prvom rade nenápadný, prispôsobí sa zápästiu a nevyčnieva ani pod dlhým rukávom. Podľa typu ruky sú na výber veľkosti S alebo L. Výrobca uvádza, že je vhodný najmä pre bežcov, no ak ste zvyknutí športové aktivity striedať, využijete ho rovnako aj pri bicyklovaní či cvičení na trenažéri. Po vykonanej aktivite dostanete komplexné informácie o absolvovanej vzdialenosti, a to aj vzhľadom na váš počiatočný cieľ, čas a počet spálených kalórií. Ďalej zistíte priemernú rýchlosť a pulzovú frekvenciu a nameraná je aj zóna vysokej intenzity cvičenia, teda tá, kedy najviac odbúravate telesný tuk.

Smartnáramok samozrejme počíta vaše kroky, no navyše zohľadňuje aj beh do kopca. Vzápätí máte prerátané, koľko imaginárnych poschodí ste za sebou nechali. Všetky tieto činnosti si nemusíte manuálne nastavovať, jednoducho začnete behať či chodiť a Fit2 vám to všetko spočíta. Ak váš výkon vyhodnotí ako úspešný, zazriete na displeji notifikáciu, ktorá vás doslova chváli za vašu snahu. No a zaslúžená pochvala je tou najväčšou zbraňou, ako zvládať výzvy a prekonávať svoje hranice.

Samsung Gear IconX

Do ruky sa mi dostala aj skutočne pokroková vychytávka. Samsung totiž vyrobil úplne prvé bezkáblové slúchadlá. To okrem iných ocenia aj bežkyne s dlhými vlasmi, ktoré si po návrate domov nemusia loviť káble zo zamotaného účesu. Slúchadlá IconX však potešia úplne každého (kto nemá úchylku vo večnom rozmotávaní šnúr). Ich súčasťou je nabíjacie puzdro, ktoré slúži na dobíjanie aj prenášanie slúchadiel a vďaka jeho veľkosti si ho pokojne môžete vložiť do vrecka. IconX-ky sa mi teda zapáčili už na prvý pohľad. Vďaka viacerým veľkostiam násadiek nebol problém vybrať si tú svoju. Slúchadlá si dáte do uší a nič vás už neruší...a to dokonca ani smartfón.
Po tom, ako si do internej pamäte Gear IconX uložíte hudbu, môžete vyraziť na veľmi dlhú trať. Keďže „ľadvinky“ z 90tych rokov už nie sú v móde a nie všetky kraťasy majú vrecká, musíme často riešiť problém, kam si smartfón pri behu odložiť. Doteraz mi vždy vadilo, že pri behu bolo nevyhnutné brať si mikinu (aj v horúčavách) s hlbokým vreckom, z ktorého vám tak či onak môže počas behu mobil ľahko vypadnúť. Teraz si na IconX nahrám aj 1000 skladieb a smartfón nechám doma.

Spočiatku mi nebolo vôbec jasné, ako sa IconX bez pomoci iného zariadenia vlastne ovládajú. Veľmi príjemným prekvapením bolo, že slúchadla sa stačí dotknúť, podržať ho či posunúť prst po dotykovej plôške a okamžite sa tak zmení hlasitosť či vybraná pieseň. Mimochodom, o priaznivých účinkoch počúvania muziky počas cvičenia, špeciálne počas behu, sa už popísalo veľa. A s Gear IconX nás pri spojení týchto činností konečne nič nerozptyľuje!

Pre koho sú určené?

Fitnes náramok Gear Fit2 a slúchadlá Gear IconX odporúčam začínajúcim športovcom, ktorým sa nechce, alebo nemajú čas študovať články o tom, ako má vyzerať „ideálny“ tréningový plán. Fit2 všetko spočítajú za vás a ešte vás za dobrý výkon aj pochvália. IconX zase správne naladia rytmami vašich obľúbených melódií. Pokročilí športovci objavia v týchto zariadeniach nový impulz, ako oživiť svoj zabehnutý stereotyp. A ak ste boli zvyknutí používať fitnáramky už predtým, budete mať možnosť cvičiť s tým najlepším, čo je momentálne na trhu dostupné.

22.8.2016   /   Testy   /   Autor: Koci

Fotogaléria

Ďalšie články