TEST: Jednoduché, pohodlné a za prijateľnú cenu. Vyskúšajte Reebok ZPrint 3D

TEST: Jednoduché, pohodlné a za prijateľnú cenu. Vyskúšajte Reebok ZPrint 3D
Nové technológie, výskum, inovácie. Kto sa dynamickým trendom prispôsobí, ten prežije. Kto dokáže tieto trendy udávať, ten je víťazom.
Vo firme Reebok to vedia a preto priniesli na trh obuv ZPrint 3D, ktorá stelesňuje všetky aspekty modernej bežeckej obuvi a pridáva aj novinku v podobe podrážky, aká v tomto segmente nemá obdoby. ZPrint 3D je navyše k dispozícii v cene, za ktorú sa skutočne oplatí.

Podrážka, aká tu ešte nebola

Ale poďme pekne od podlahy, respektíve od podrážky. Ako sme už naznačili, práve podrážka dáva modelu ZPrint 3D punc výnimočnosti. Vyrobená je podľa 3D odtlačku nohy a pozostáva z troch rôznych úrovní hustoty peny, ktoré sú navyše rozložené mimoriadne efektívne. Do tvrdšieho rámu podrážky, ktorého povrch tvoria drobné výbežky, je vložená mäkšia pena, ktorú tvoria väčšie kruhové štuple, pričom každý z nich je ešte rozdelený na štyri časti. Spomínaná stredná časť je ešte rozdelená podľa tvrdosti na dve polovice, pričom zadná časť je tvrdšia, predok je mäkší.

Rovnakú podrážku ste zaručene ešte nevideli, jej funkčnosť je však ukážková. Nezávislosť každého výbežku totiž poskytuje bežcovi flexiblitu a stabilitu, ktorú pri pohyboch do strán skutočne docení.

Výnimočnosť 3D podrážky spočíva aj v jej schopnosti individuálne mapovať tlakové body každého bežca a poskytnúť mu tak odpruženie práve na mieste, ktoré je najviac zaťažené.Zvršok potvrdzuje moderné zmýšľanie výrobcu

Podrážkou sa však invenčnosť modelu Reebok ZPrint 3D nekončí. Práve naopak. Zvršok topánky je vyrobený z ľahkého, vzdušného a flexibilného materiálu, ktorý však už na prvý dotyk pôsobí pevne a odolne.

Rovnaký dojem v nás pretrval aj po obutí a takisto aj po prvých odbehnutých kilometroch. Obuv prekvapila svojou ľahkosťou a pocitom komfortu, keďže flexibilný materiál príjemne priľne ku chodidlu a bežcovi dá pocit, akoby sa pohyboval len v ponožkách. Samozrejme, nejde o ultraľahkú pretekársku obuv, vzhľadom na pevnosť a odolnosť materiálu je však hmotnosť minimálna.

Príjemne nás potešila aj časť zvršku nachádzajúca sa nad pätou, ktorá by mala chrániť členok. Tá je, pochopiteľne, tvrdšia ako zvyšný "obal" obuvi, stále je však mimoriadne flexibilná a pohodlná. Ešte donedávna nás pritom výrobcovia bežeckej obuvi presviedčali, že táto časť obuvi musí byť tvrdá a pevná, no posledné výskumy ukázali opak. Aj tu teda vidíme progresívne zmýšľanie výrobcu ZPrint 3D.Obuv sme testovali na asfaltovom povrchu, na ktorý je prioritne určená, a môžeme pokojne povedať, že v tomto prostredí jej nič nechýba. Obuv je dynamická a rýchla a okrem bežných tréningov pokojne zvládne aj pretekárske podmienky na 5 či dokonca 10 kilometrov. Kolegovia zo zahraničia, ktorí testovali model pred nami, dokonca vyskúšali ZPrint 3D aj v teréne a konštatovali, že výdrž materiálu ich príjemne prekvapila.

Tí istí kolegovia obuvi vyčítali o niečo užšiu špičku, zrejeme však ide o individuálnu záležitosť, keďže v našom prípade sme boli so šírkou obuvi maximálne spokojní.

Reebok ZPrint 3D odporúčame každému, kto rozmýšľa progresívne a hľadá cenovo dostupnú bežeckú obuv na dlhé behy po meste, ako aj obuv na preteky do 10 kilometrov. Oficiálna cena 89, 95 EUR aj možnosť vybrať si zo siedmych rôznych farieb je určite príjemným bonusom.

9.8.2017   /   Testy   /   Autor: Peter K.

Fotogaléria

Ďalšie články