Sme vďační, že sa bežci o seba starajú, hovorí Branislav Jendroľ z poisťovne Dôvera

Sme vďační, že sa bežci o seba starajú, hovorí Branislav Jendroľ z poisťovne Dôvera
Už desať rokov majú bežci poistení v Dôvere lacnejšie štartovné na viacerých podujatiach. Chvíľu to však vyzeralo, že s podporou behov poisťovňa končí, priznáva v rozhovore jeden z jej riaditeľov Branislav Jendroľ.
Bežecké podujatia a bežcov podporujete už desať rokov, stále vám to dáva zmysel?
 
Priznám sa, že po desiatich rokoch sme bilancovali, či budeme v týchto aktivitách pokračovať. Sami pred sebou sme si museli tie behy obhájiť. Aj z toho dôvodu, že štát nám hádže stále nové polená pod nohy, kým štátnu poisťovňu neustále zachraňuje. Pritom časť peňazí, ktoré zaplatia naši poistenci na odvodoch, posielame VšZP, aby mohla fungovať.

Čo rozhodlo, že ste sa rozhodli s behmi pokračovať?
 
Ak by sme s nimi prestali, neušetrili by sme žiadnu závratnú sumu, ani kapacity našich zamestnancov, na druhej strane by sme sklamali nemálo našich poistencov. Mnohí z nich, keďže sú zdraví, nečerpajú za svoje odvody žiadnu zdravotnú starostlivosť a zľavy na štartovnom a ostatné benefity pre bežcov sú pre nich zaujímavé.

Začali ste opatrne, s dvomi, tromi podujatiami, dnes prispievate na štartovné na piatich až šiestich podujatiach. Pridáte k nim ešte nejaké ďalšie?
 
Neviem, či nejaká iná spoločnosť podporuje tak veľa bežeckých pretekov, ako my. Tých podujatí je ešte viac, lebo už roky sme partnermi aj charitatívneho Barlatónu a Memoriálu Jána Svočáka. Na ne zľavy nedávame. Cieľom organizátorov je vyzbierať čo najviac peňazí, keďže celé štartovné ide na pomoc konkrétnym ľuďom zo zdravotnými ťažkosťami. A ak nám v bežeckom rozpočte ostane ešte nejaké euro, prispievame aj niekoľkým malým obecným behom, aby ich bolo možné uskutočniť. Tým sú naše finančné možnosti naplnené, rozširovať zoznam podporených pretekov nie je z čoho. Sme spokojní s doterajšími partnerstvami.

Nie je z čoho?
 
Podporovať behanie a našich poistencov zľavami na štartovnom môžeme len vďaka tomu, že vieme hospodáriť efektívne a darí sa nám šetriť peniaze na vlastnej prevádzke. Len z týchto prostriedkov môžeme podporovať aktivity, ktoré nie sú zdravotnou starostlivosťou. Zdroje máme obmedzené.
 
Podľa čoho ste si vybrali preteky, kde dávate svojim poistencom zľavy?
 
Snažili sme sa ich vyberať tak, aby sme pokryli celé Slovensko a všetky typy bežcov. Teda maratóncov aj desiatkarov, asfaltových bežcov aj trailistov. V roku 2023 zostávame všade tam, kde sú na nás bežci zvyknutí. Sme im vďační, že športujú a starajú sa o seba.  
23.1.2023   /   Rozhovory   /   Autor: SL   /    Foto: Branislav Jendroľ, riaditeľ úseku služieb poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera

Ďalšie články