Jana Dukátová: Ľudia ma spoznávali aj upachtenú

Jana Dukátová: Ľudia ma spoznávali aj upachtenú
Voda je jej živlom a beh neodmysliteľnou súčasťou prípravy. Kajakárka Jana Dukátová získala uplynulý víkend striebro na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell. Najdôležitejšie preteky sezóny ju čakajú v septembri, keď sa v Čunove pri Bratislave uskutoční svetový šampionát, na ktorom pôjde aj o olympijské miestenky.
Behame.sk>>V apríli tohto roka ste sa objavili v štartovom poli národného behu Devín-Bratislava. Čo bolo pre vás podnetom?
Jana Dukátová>>Bežala som prvýkrát, v rámci sponzorských aktivít. Minulý rok som zasa absolvovala Bratislavský maratón ako členka štafety.

Behame.sk>>Chystali ste sa na beh nejako špeciálne?
Jana Dukátová>>Nie, ale bežala som krátko po sústredení v Austrálii, mala som natrénované. Nedosiahla som síce výnimočný čas, ale na prvýkrát to nebolo zlé.

Behame.sk>>Najväčší zážitok z pretekov?
Jana Dukátová>>Očaril ma ten dav ľudí. Aj preto, že vodný slalom nie je masový šport.

Behame.sk>>Spoznávali vás bežci, či diváci?
Jana Dukátová>>Až som bola prekvapená. Bolo to príjemné, keď ľudia kričali - Aha, aj Dukátová beží! Spoznali ma aj upachtenú.

Behame.sk>>Koľko sa vrámci prípravy venujete behu?
Jana Dukátová>>Behávam denne, na jar viac, teraz už menej. V Austrálii to bolo dvadsať-tridsať minút. Krátko po operácii ramena som ešte nemohla toľko pádlovať, takže som to nahrádzala aj behom. V súčasnosti beriem beh ako regeneračný prvok.

Behame.sk>>Čo vás čaká v najbližšom čase?
Jana Dukátová>>Troje preteky Svetového pohára, postupne v Slovinsku, Francúzsku a Nemecku. Mám pocit, že ako jedna z mála absolvujem všetky, ale vnímam to ako veľmi dobrý tréning pred júlovým podujatím v Londýne, na ktorých pôjde o nomináciu na olympiádu.

16.6.2011   /   Rozhovory   /   Autor: Braňo Raškovič

Fotogaléria

Ďalšie články