Vyšlo zimné číslo magazínu Behame.sk

Vyšlo zimné číslo magazínu Behame.sk
Zimné číslo magazínu BEHAME.sk nájdete v predaji od 13. januára.
Šťastný bežecký rok 2022!

Tak čo? Našli ste si pod vianočným stromčekom nejaké vysnívané bežecké darčeky? Veríme, že vám jeden príjemný pridáme. Na prelome rokov 2021 a 2022 sme pre vás nachystali ďalšie číslo magazínu Behame.sk. 

Opäť ponúkame výdatnú a pestrú porciu zaujímavého čítania (nielen) pre bežcov. Tentoraz sme stavili na výborné rozhovory. 

Lahôdkou je spoveď Michaela Crawleyho, britského antropológa (ale aj výborného bežca), ktorý sa pokúsil odhaliť tajomstvo úspechov etiópskych bežcov. Žil a behal s nimi 15 mesiacov a svoje zážitky zhrnul v knihe Out of Thin Air (Z riedkeho vzduchu). Ste zvedaví, čo zistil? 
Meno Kinue Hitomi asi mnohým veľa nehovorí, ale za týmito jedenástimi písmenami sa skrýva príbeh výnimočnej ženy, skvelej japonskej atlétky. Viac o nej prezradí česká režisérka a spisovateľka Olga Strusková.

Pracovala ako záchranárka, zdravotná sestra, neskôr trénerka fitnes a dnes je z nej profesionálna atlétka. V roku 2019 dobehla Marcela Joglová v podstate ako amatérka na majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe do cieľa maratónu v neznesiteľných podmienkach na skvelom 20. mieste. Aj túto českú sympaťáčku sme vyspovedali v najnovšom čísle Behame.sk. 

A okrem nej aj talentovaného bežca na lyžiach Jáchyma Ceneka či speváčku a herečku Nelu Pociskovú. Veru, aj lekárka Rebeka Vargová zo seriálu Nemocnica behá. Už veľmi dlho a veľmi rada. Možno na ňu niekedy natrafíte na miestach, kam si chodí vyvetrať hlavu. 

K silným rozhovorom sme pridali ďalšie dobré čítanie - cenné rady, ako sa starať o svoje telo či ako si vybrať bežecký výstroj. 

Do roka 2022 vám želáme veľa zdravia, pohody, splnených bežeckých snov, ale aj zaplnený bežecký kalendár s množstvom tradičných i nových podujatí, kde sa môžeme stretnúť.


11.1.2022   /   Ostatné   /   Autor: br

Fotogaléria

Ďalšie články