VoltaRUN je opäť tu, tentokrát s novou myšlienkou

VoltaRUN je opäť tu, tentokrát s novou myšlienkou
Bežecká sezóna je už v plnom prúde a s ňou aj bežecký seriál Behaj lesmi, ktorý odštartoval prvým pretekom 7. mája v Devíne.
V rámci tohto seriálu opät funguje aj beh „VoltaRUN“. VoltaRUN je krátky, nenáročný beh v dĺžke 3 - 5 km, vhodný pre malých aj veľkých, pre doprovod pretekárov, hendikepovaných alebo pre tých, ktorí si zatiaľ na klasické trasy seriálu Behaj lesmi netrúfnu. Je tu skrátka pre všetkých, ktorí si chcú užiť pobyt v prírode, bez ohľadu na vek alebo kondíciu. Jeho hlavným cieľom je však pomáhať ľuďom, ktorí nemali také šťastie, aby si mohli naplno užívať radosť z pohybu.

Minulý rok bol pre VoltaRUN premiérovým rokom na Slovensku. Na pomoc deťom s postihnutím pohybového aparátu sa vybralo skvelých 6 356 EUR. Vybrané peniaze putovali konkrétne Viktorke, Riškovi a Martinkovi.
Tento rok však dochádza k miernej zmene konceptu. Pretože hlavným partnerom behu je značka Voltaren, ktorej produkty sú vhodné predovšetkým pre staršiu cieľovú skupinu ľudí trpiacich bolesťou, bola snaha aj celú myšlienku behu viac stotožniť práve s pomocou seniorom. Partnerom organizátora VoltaRUNu je aj značka výživových doplnkov Centrum, ktorá spadá pod rovnakú spoločnosť ako značka Voltaren.

Vybrané peniaze tak tento rok poslúžia seniorom a domovom dôchodcov v okolí lokalít pretekov. Dobrou správou je, že oproti minulému roku se novo pobeží v Čičmanoch a Bachledovej Doline, takže celková vybraná čiastka bude ešte vyššia ako vlani.

Aj naďalej je VoltaRUN rodinnou spoločenskou záležitosťou, kde nejde o to vyhrať, ale užiť si spoločné chvíle, radosť z pohybu a prispieť na dobrú vec. Tak neváhajte a dorazte na dalšie preteky!

10.6.2022   /   Ostatné   /   Autor: br   /    Foto: behajlesmi.sk

Ďalšie články