VIDEO: Hrozí kolaps športu na Slovensku? Siekel požiadal premiéra o pomoc pri riešení problémov vysokých cien energií

VIDEO: Hrozí kolaps športu na Slovensku? Siekel požiadal premiéra o pomoc pri riešení problémov vysokých cien energií
Prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel sa v súvislosti so stúpajúcimi nákladmi na energie rozhodol listom obrátiť na predsedu vlády. 
BRATISLAVA 4. októbra - Ako referuje web olympic.sk, požiadal ho o pomoc prevádzkovateľom športovej infraštruktúry pri riešení problémov vysokých cien energií.

Siekel apeluje, aby sa pri plánovaní opatrení na zamedzenie energetickej krízy nezabúdalo na šport a aby štátna správa zahrnula prevádzkovateľov športovej infraštruktúry do pripravovaného systému podpory. Hegera požiadal, „aby sa v rámci opatrení na zabránenie energetickej krízy, pri príprave kompenzačných programov či pri zastropovaní cien energií myslelo aj na prevádzkovateľov športových zariadení z radov právnických osôb - na podnikateľov, občianske združenia, mestá a obce, a aby sa zohľadnila veľká spoločenská dôležitosť fungovania športových zariadení.“

Podľa SOŠV prevádzku multifunkčných športových hál, hokejových štadiónov, plavární, telocviční, fitnescentier a mnohých ďalších športových objektov až existenčne ohrozujú rastúce ceny energií. V niektorých zariadeniach ich majitelia z dôvodu niekoľkonásobne zvýšených cien energií už prerušili prevádzku a uzatvorili ich.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20221003-hw-3d7781cf-5252-4458-861e-3095ae3e16e3

„Premietnutie zvýšených cien energií v plnej miere do ceny nájmov a vstupov pre športové subjekty, občanov i rodiny s deťmi nie je v našich ekonomických podmienkach reálne. Už v predošlých viac ako dvoch rokoch športové aktivity i prevádzku športových zariadení výrazne negatívne poznačili protipandemické opatrenia, ktoré patrili medzi najprísnejšie v Európe. Avizované zvýšenia cien energií môžu mať veľmi negatívny až likvidačný dopad na súťažné aj mimosúťažné športové aktivity,“ podotkol Siekel.

Pripomenul, že športové zariadenia, napriek tomu, že slúžia verejno-prospešným účelom, nie sú oslobodené od platenia daní z nehnuteľností, ani ich nemajú zo zákona znížené. Taktiež tvrdí, že po veľmi ťažkých takmer troch rokoch hrozí opätovne zatváranie športovej infraštruktúry a kolaps športu na Slovensku. „To by malo citeľné a veľmi dramatické následky na zdravie, výchovu, socializáciu a spoločenský vývoj detí aj dospelých,“ poznamenal Siekel v liste premiérovi.
4.10.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA / Video: TA3

Ďalšie články