V stredu dočasne uzatvoria časť mestských lesov v Bratislave, dôvodom je odlov diviakov

V stredu dočasne uzatvoria časť mestských lesov v Bratislave, dôvodom je odlov diviakov
V stredu 24. januára sa bude v Bratislave konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky v oblasti Krásny vrch. 
BRATISLAVA 22. januára - Ako informujú Mestské lesy v Bratislave (MLB) medzi 07:00 a 14:00 bude uzatvorená asfaltová cesta Horáreň Krasňany – U Slivu, červená turistická trasa Tri Duby - Spariská a Krasňanský singletrail. Na uzáveru budú dohliadať príslušníci lesnej stráže. Návštevníkov žiadajú, aby sa v danom čase v tejto časti lesoparku nezdržiavali. Zvyšok lesoparku aj asfaltové cesty v okolí budú priechodné po celý čas bez obmedzenia.
Početnosť diviakov v Malých Karpatoch je podľa MLB momentálne veľmi vysoká, dôsledkom čoho je aj ich častý výskyt na sídliskách či v záhradách. „Nakoľko v lesoparku chýba ich prirodzený predátor - vlk, pri regulácii početnosti je jedinou možnosťou poľovníctvo," vysvetľujú mestské lesy. Ako dodávajú, uvedomujú si závažnosť situácie, a aj na základe podnetov obyvateľov regulujú počet diviakov počas celého roka.

Intenzívny odlov plánujú vždy na obdobie cez pracovné dni doobeda, mimo hlavnej rekreačnej sezóny, keď sa obmedzenia dotknú čo najmenšieho počtu návštevníkov. „Individuálny odlov počas roka sme zvýšili najmä v oblasti nad Kramármi a Kolibou. Veterinári zas odchytávajú problémové jedince do klietok v intraviláne mesta," dodávajú MLB s tým, že v minulej poľovnej sezóne odlovili 500 kusov diviakov.

Návštevníkov žiadajú o dodržiavanie pokynov lesnej stráže. Informácie o uzávere sú vopred vyznačené aj priamo v teréne na informačných tabuliach.

22.1.2024   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články