V Šamoríne opäť boj o prestížny svetový titul The Championship a prvenstvo v seriáli Challenge Family

V Šamoríne opäť boj o prestížny svetový titul The Championship a prvenstvo v seriáli Challenge Family
V sobotu si triatlon môžu vyskúšať aj amatéri či rodiny, preteky profesionálov sa v Šamoríne začnú v nedeľu 22. mája o 9.00 h.
BRATISLAVA 19. mája - Rezort x-bionic sphere v Šamoríne bude v nedeľu 22. mája opäť centrom svetového triatlonu, elitní pretekári budú na The Championship bojovať o titul šampióna v stredne dlhom triatlone a prvenstvo v celosvetovom seriáli Challenge Family. V sprievodných pretekoch sa počas celého víkendu predstaví takmer 1000 triatlonistov zo 42 krajín.

"Na The Championship sa stretnú nielen najlepší triatlonisti na svete, ale aj najlepší športovci rôznych vekových kategórií. Budú pretekať, aby určili, kto je najrýchlejší, najlepší a najsilnejší triatlonista. S nami je však každý víťazom. Challenge Family je predovšetkým o športovcoch a dobrej nálade," uviedol generálny riaditeľ Challenge Family Jort Vlam.
V štartovom poli elitných pretekárov nebudú chýbať ani traja Slováci. Štartovať budú Richard Varga, Nikola Čorbová aj čerstvý majster sveta v stredne dlhom triatlone Ondrej Kubo. Richard Varga je stále držiteľom platného traťového rekordu v plaveckej časti, v roku 2017 zaplával 1,9 km za 21:31 min.

Pre zranenie nepricestuje na Slovensko obhajca prvenstva Florian Angert. Favoritmi The Championship budú medzi mužmi Gustav Iden z Nórska, Kyle Smith z Nového Zélandu, Frederic Funk z Nemecka či Thomas Steger z Rakúska. O obhajobu ženského titulu sa pokúsi Britka Lucy Buckinghamová, jej vyzývateľkami budú krajanky Fenella Langridgeová, Emma Pallantová-Browneová, Španielka Sarah Perezová-Salová či Austrálčanka Ashleigh Gentleová.

V sobotu majú šancu vyskúšať si triatlon aj amatéri či celé rodiny. Hlavné preteky profesionálov sa v Šamoríne začnú v nedeľu 22. mája o 9.00 h, ženy sa vydajú na trať o 10 minút neskôr. Do Šamorína sa kvalifikovali triatlonisti na základe výsledkov z 33 kvalifikačných pretekov Challenge Family za ostatných dvanásť mesiacov. V hre sú odmeny v celkovej výške 100-tisíc eur, víťaz získa 15-tisíc eur.

Plavecká časť s dĺžkou 1,9 km sa uskutoční vo vodách Dunaja, po jeho brehoch absolvujú triatlonisti aj 90 km dlhý okruh na bicykloch. Polmaratón si odbehnú športovci priamo v areáli x-bionic sphere v Šamoríne.
19.5.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články