Triatlon v uliciach Bratislavy. Bude z toho tradícia?

Zopár ľudí s nákupnými taškami nechápavo krútilo hlavou, zopár neinformovaných vodičov si zašomralo v zápche, ale inak to bol vydarený triatlonový víkend.
REALIZ sport team pripravil prvý júnový víkend v hlavnom meste zaujímavé preteky Ciy Triathlon Bratislava 2012. Triatlon je dynamicky sa rozvíjajúci olympijský šport, ktorý pozostáva z troch disciplín - plávania, cyklistiky a behu.

Víkendové podujatie sa konalo v mestskej časti Nové Mesto. Plavecký úvod (750 metrov) sa uskutočnil na jazere Kuchajda (pretekári štartovali skokom z pontónu), cyklistická časť (20 km) v uliciach Nového Mesta a záverečný beh (5 km) v okolí nákupného centra Polus City Center a na Kuchajde.

Súťaž elite žien bola záležitosťou mladých nádejí. Vyhrala Ivana Kuriačková z Atómu Levice, ktorá zdolala o 14 sekúnd Češku Atetu Grabmüllerovú (dvanásta z majstrovstiev Európy). Kuriačková potešila v cieli najmä svoju mamu, bývalú úspešnú pretekárku a teraz trénerku. ,,Už teraz má lepšiu formu, ako ja v jej veku. Cestu má otvorenú, sú pred nami majstrovstvá európy i sveta, takže uvidíme," skonštatovala pre TA3 slovenská triatlonová a duatlonová legenda Marika Kuriačková. Medzi mužmi dominoval český olympionik Jan Čelůstka, Slovák Richard Varga, ktorý má už taktiež istú miestenku do Londýna, pre chorobu neštartoval.

V nedeľu popoludní sa uskutočnili atraktívne preteky miešaných štafiet, v ktorých sa z prvenstva tešilo trio TRIKLUBU FTVŠ Bratislava Roman Korol, Ivana Kuriačková, Viktor Aľošin, pred štafetou Maďarska a AC Obora Hviezda Praha. Titul majstra Slovenska získal ŠK PEGAS Košice (štafeta Triklubu mala dvoch zahraničných borcov a preto nemohla byť v domácom šampionáte hodnotená) v zložení Vladimír Sopko, Romana Gajdošová a Gregor Fotul.