Šamorín hostí ďalší ročník Collins Cupu aj MS v akvatlone, stredne dlhom triatlone aj disciplíne akvabike

Šamorín hostí ďalší ročník Collins Cupu aj MS v akvatlone, stredne dlhom triatlone aj disciplíne akvabike
Druhá polovica aktuálneho týždňa bude v komplexe x-bionic sphere v Šamoríne patriť triatlonu, na podujatí Collins Cup sa predstavia olympijskí medailisti či víťazi Ironmana alebo držitelia cenných kovov zo svetových šampionátov.
BRATISLAVA 16. augusta - Súčasťou súťaží budú aj majstrovstvá sveta v akvatlone pod hlavičkou Svetového triatlonu (WT), v tomto odvetví sú svetovými jednotkami Slováci - Richard Varga a Margaréta Vráblová. Ani jeden z nich však v Šamoríne štartovať nebude.

MS v akvatlone sú na programe už vo štvrtok 18. augusta, o dva dni neskôr sa uskutoční Collins Cup a v nedeľu 21.8. prídu na rad MS v stredne dlhom triatlone aj disciplíne akvabike.

Collins Cup je obdobou golfového Ryder Cupu, bojovať v ňom proti sebe budú výbery Európy, USA a zvyšku sveta. V každom z troch tímov dostanú šancu šiesti najlepší triatlonisti a triatlonistky na dlhých tratiach. Na štarte nebudú chýbať olympijský víťaz z Tokia 2020 a úradujúci majster sveta v Ironmanovi Nór Kristian Blummenfelt, ktorý ako prvý muž histórie zvládol dlhý triatlon pod 7 hodín. Súčasťou podujatia budú aj jeho krajan Gustav Iden, Nemec Patrick Lange, Švajčiarka Daniela Ryfová či Nemka Anne Haugová. Každý z pretekárov absolvuje 2 km plávania vo vodách Dunaja, ďalej 80 km na bicykli a 18-kilometrový bežecký úsek. Výška odmien pre všetkých účastníkov je 1,5 milióna USD.
"Na multitriatlonovom svetovom šampionáte sú medzi víťazmi zapísané mená ako Javier Gómez, Lionel Sanders či Alistair Brownlee. Tešíme sa, aké príbehy napíše ďalší šampionát v Šamoríne,“ povedala prezidentka Svetového triatlonu a členka Medzinárodného olympijského výboru Marisol Casadová.

V nedeľu prídu na rad majstrovstvá sveta v stredne dlhom triatlone (2 km plávanie, 80 km cyklistika, 18 km beh) a akvabike (2 km plávanie, 80 km cyklistika). "Premiérový Collins Cup v roku 2021 bol pre tento šport kľúčovým momentom a prelomovým formátom. V roku 2022 sme pripravení posunúť ho na vyššiu úroveň. Privítame aj športovcov z rôznych vekových kategórií a ašpirantov na titul majstra sveta z celého sveta, ktorí sa k nám pridajú na skvelej multitriatlonovej akcii,“ povedal dvojnásobný olympijský víťaz a člen správnej rady Profesionálnej triatlonovej organizácie Alistair Brownlee.
16.8.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články