Running Expo a Marathon Expo sa vracia na Výstavisko Praha

Running Expo a Marathon Expo sa vracia na Výstavisko Praha
Po štyroch rokoch sa na Výstavisko Praha vracia Running Expo Prague Half Marathon a Marathon Expo.
Obe akcie poslúžia ako miesto na vyzdvihnutie štartových čísel pre účastníkov prestížnych vytrvalostných pretekov, Marathon Expo je zároveň najväčším športovým veľtrhom v Českej republike. "Som veľmi rád, že sa po vynútenej pauze vrátime späť na Výstavisko. Najmä Marathon Expo bude obrovskou akciou, ktorá je tradične spätá s Pražským medzinárodným maratónom," uviedol Carlo Capalbo, prezident organizačného výboru RunCzech, ktorý sa chváli najväčším počtom pretekov ocenených známkami World Athletic. "V minulých rokoch hostil Marathon Expo Priemyselný palác, ktorý však aktuálne prechádza nákladnou rekonštrukciou. Veľtrh sa tak tento rok presúva do Křižíkových pavilónov, ktorých kompletná rekonštrukcia bola dokončená v roku 2022," upresnil Tomáš Hübl, predseda predstavenstva Výstaviska Praha.
Running Expo Prague Half Marathon sa koná 30. – 31. marca v pavilóne E. Okrem vyzdvihnutia štartových balíčkov budú mať pretekári aj ďalší záujemcovia možnosť prezrieť si všetky služby a profily partnerov RunCzech. Marathon Expo prebehne v pavilónoch B a C od 4. do 6. mája. Jeho návštevníci sa môžu zoznámiť s novinkami v oblasti bežeckého vybavenia a doplnkov, zdravej stravy, prevencie i regenerácie a užiť si pestrý sprievodný program.
 
Maratónsky víkend na Výstavisku si môžu užiť dospelí aj spolu so svojimi deťmi. 6. mája sú pripravené preteky dm rodinná míľa, ktoré sú vhodné pre všetkých. Jednu míľu, totiž poklusom alebo aj pokojnou prechádzkou zvládnu ako úplní začiatočníci a rodičia s deťmi, tak aj ich babičky a deduškovia. A pre tých úplne najmenších potom príde na rad dm bambini run.

Na obe Expa, na ktoré je vstup úplne zadarmo, plynule nadväzujú dva slávne vytrvalecké preteky. Polmaratón, ktorého 23. ročník štartuje 1. apríla, je už vypredaný, posledných pár registrácií sa dá zaobstarať prostredníctvom charitatívnych partnerov. Bežci, ktorí sa nestihli registrovať, však nemusia smútiť. Polmaratón sa dá v Prahe bežať aj o mesiac neskôr v rámci Prague International Marathonu, teda 7. mája. Stačí vytvoriť dvojicu a prihlásiť sa do 2Run, v ktorom potom každý z páru odbehne 21 km (www.runczech.cz/registrace). Alebo si strihnúť rovno celý maratón.
 
Areál Výstaviska Praha prešiel v posledných rokoch výraznou premenou a stal sa obľúbeným miestom na relax, šport a kultúrne vyžitie. V parkovej časti areálu blízko Stromovky vyrástli športoviská pre verejnosť, fitness workout, parkourové ihrisko, cyklopark a niekoľko ďalších ihrísk pre detských návštevníkov. Vedľa bazéna je k dispozícii aj boulder stena. V areáli sú dve bistrá s ponukou kvalitného jedla a pitia. "Pre návštevníkov máme širokú ponuku vlastného programu, a to primárne pre rodiny s deťmi vrátane popoludňajších voľnočasových krúžkov alebo prímestských táborov. Pikniky, grilovanie, šport, relax, kultúra, gastro, všetko na jednom mieste v srdci Prahy, na Výstavisku," hovorí Tomáš Hübl, predseda predstavenstva Výstaviska Praha. 
23.2.2023   /   Ostatné   /   Autor: br   /    Foto: Runczech

Ďalšie články