Pracuje sa na novele, ktorá by znamenala oddelenie rekreačného od súťažného športu. Má znížiť byrokraciu

Pracuje sa na novele, ktorá by znamenala oddelenie rekreačného od súťažného športu. Má znížiť byrokraciu
Ministerstvo školstva (MŠ) pracuje na novele zákona, ktorá má znížiť byrokraciu pre športové kluby a organizácie.
BRATISLAVA 13. mája - Predpokladá totiž oddelenie rekreačného od súťažného športu. Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu MŠ. Reforma by znamenala, že malí poskytovatelia služieb v športe nebudú zaťažení povinnosťami, ktoré teraz majú všetky športové subjekty bez rozdielu, teda tie, ktoré sú prijímateľom veľkých finančných čiastok z verejných zdrojov, aj tie, ktoré nedostávajú žiadne.
MŠ začalo pracovať na novele zákona o športe, ktorá má zjednodušiť administratívu a byrokraciu pre športové organizácie. „Zároveň by mala (novela) zvýšiť prehľadnosť a zrozumiteľnosť právnej úpravy športu, odstrániť také nástroje regulácie, ktoré sa v praxi neosvedčili a priniesť viac slobody do športového sektora výmenou za zachovanie a upevnenie transparentnosti,“ informuje odbor komunikácie a protokolu. Návrh novely ďalej predpokladá oddelenie rekreačného športu od súťažného športu. „To znamená, že malí poskytovatelia služieb v športe nebudú zaťažení množstvom povinností, ktoré teraz majú všetky športové subjekty bez rozdielu - tie, ktoré sú prijímateľom veľkých finančných čiastok z verejných zdrojov, ale aj tie, ktoré nedostávajú žiadne. V návrhu bude riešená aj možnosť elektronického vzdelávania a preukazovania odbornej spôsobilosti v športe a množstvo ďalších vecí,“ avizoval štátny tajomník MŠ pre šport Ivan Husár.

Podľa Husára chce ministerstvo pripraviť návrh zákona kvalitne a zodpovedne, a preto ešte v prípravnej fáze bude zbierať podnety k riešeniam jednotlivých problémov, názory na mieru regulácie, transparentnosť financovania, vzdelávania a informatizácie. „Z toho dôvodu bola zriadená e-mailová adresa podnety@zakonosporte.sk, na ktorú športové subjekty, ale aj verejnosť, môžu zasielať svoje podnety. Pracovná skupina, ktorá pripravuje návrh zákona, sa nimi bude zaoberať a inšpirovať,“ uzatvára odbor komunikácie a protokolu

13.5.2020   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články