Pelikán odletel prvýkrát mimo Európu

Pelikán odletel prvýkrát mimo Európu
Teší sa, že navštívi leviu farmu, ale v prvom rade sa koncentruje na kvalitnú prípravu, ktorú neskôr zúročí. Osemstovkár Jozef Pelikán sa pripojil k skupinke slovenských atlétov, ktorí ladia formu v Južnej Afrike.

,,Prvýkrát idem tak ďaleko. Vlastne ešte nikdy som nebol mimo Európu. Najďalej som bol na Kanárskych ostrovoch," prezradil krátko pred utorňajším odletom pretekár Inter-SC Bratislava. ,,Počul som, že je to jedno z najlepších tréningových stredísk v nadmorskej výške 1600 metrov," dodal. Okrem Pelikána ladia formu v Južnej Afrike aj sestry Jana a Dana Velďákové, Lucia Klocová, či Jozef Repčík.

Pelikánovi unikla účasť na nedávnych halových majstrovstvách Európy v Paríži. Nevyšiel mu ani posledný pokus o dosiahnutie limitu - na halových majstrovstvách Slovenska, kde štartoval po viróze - síce jasne vyhral, no výkonom 1:54,46 min zaostal za limitom o  6 sekúnd.

Cieľom na túto sezónu je priblížiť sa B-limitu na majstrovstvá sveta v Degu. ,,Spravil som túto zimu kopec roboty. Mohol by som to zúročiť."

Dvadsaťšesťročný bežec už má v kalendári poznačený prvý míting. ,,8. mája v japonskom Kawasaki. Nezamýšľam sa nad tým, či to nie je nebezpečné. Podľa mojich informácií je všetko v poriadku. Podujatie bude mať navyše charitatívny rozmer."
31.3.2011   /   Ostatné   /   Autor: Braňo Raškovič

Ďalšie články