Paríž napriek bezpečnostným hrozbám nemá plán B pre otvárací ceremoniál OH 2024

Paríž napriek bezpečnostným hrozbám nemá plán B pre otvárací ceremoniál OH 2024
Francúzska vláda trvá na tom, že plán usporiadať otvárací ceremoniál budúcoročných olympijských hier v Paríži na rieke Seina zostáva nemenný, a to napriek víkendovému smrteľnému útoku neďaleko Eiffelovej veže.
BRATISLAVA 6. decembra  -  Útok páchateľa, ktorý dobodal na smrť nemecko-filipínskeho turistu a kladivom zranil ďalších dvoch ľudí, vyvolal ďalšie obavy o bezpečnosť vo francúzskej metropole. Referuje o tom web insidethegames.biz.

Francúzska ministerka športu Amélie Oudéaová-Castérová pre francúzsky rozhlas uviedla, že plán otváracieho ceremoniálu by ešte mohli upraviť, čo sa týka riečnej flotily, keďže správy v médiách naznačovali vážne obavy v bezpečnostných zložkách, že ceremoniál by mohol byť zraniteľný voči útokom.

„Neexistuje plán B, máme plán A, v rámci ktorého máme niekoľko alternatív,“ vyhlásila ministerka pre rozhlasovú stanicu France Inter. Povedala, že „teroristická hrozba a predovšetkým islamistická hrozba existuje“, ale dodala, že „nie je nová a nie je špecifická ani pre Francúzsko, ani pre olympijské hry“.

Organizátori OH 2024 v Paríži pripravujú veľkolepý otvárací ceremoniál na rieke Seina. Približne 10 500 športovcov sa po nej preplaví z východnej časti mesta na západ, trasa povedie okolo najznámejších mestských pamiatok aj niekoľkých športovísk. Očakáva sa, že na otvárací ceremoniál povolajú do akcie približne 35-tisíc policajtov.

Paríž v roku 2015 zažil teroristický útok, počas ktorého islamskí extrémisti zaútočili na niekoľkých miestach v meste, a to dokonca aj neďaleko národného futbalového štadióna Stade de France, kde v tom čase bolo zhruba 80-tisíc divákov na medzištátnom prípravnom zápase medzi Francúzskom a Nemeckom. V Paríži vtedy prišlo o život 147 ľudí.
6.12.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/A

Ďalšie články