Paríž je na 95 % pripravený na budúcoročné olympijské hry

Paríž je na 95 % pripravený na budúcoročné olympijské hry
Francúzska metropola Paríž, ktorá o niekoľko mesiacov bude hostiť olympijské hry, má takmer všetku infraštruktúru na to, aby zvládla svoju najvýznamnejšiu udalosť storočia.
BRATISLAVA 15. novembra - Ako referuje web insidethegames.biz, všetko je pripravené na 95 % a vzhľadom na rozsiahlu existujúcu infraštruktúru nie sú potrebné žiadne veľké zmeny ani ďalšie hotelové priestory.

Paríž bude dejiskom OH od 26. júla do 11. augusta, následné paralympijské hry sú naplánované od 28. augusta do 8. septembra 2024. Paríž na rozdiel od iných hostiteľských miest už disponuje dostatočnými hotelovými i alternatívnymi ubytovacími kapacitami pre významné podujatie. „Potrebujeme len dobudovať dedinu pre športovcov a bazén, to je všetko,“ povedal Christophe Decloux, generálny riaditeľ organizácie Comité Régional du Tourisme Paris Ile-de-France, počas Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu v Londýne.
Okrem toho Decloux spomenul, že vedúci pracovníci v oblasti cestovného ruchu v Paríži sa zameriavajú na to, aby olympijské hry v Paríži po sebe zanechali dedičstvo, čo sa týka väčšiny olympijských hier počas ostatných 30 rokov. „Paríž už teraz víta približne 50 miliónov turistov ročne, takže olympijské hry nie sú o prilákaní väčšieho počtu. Skôr chceme, aby 80 % z nich opakovane navštívilo Paríž.“
15.11.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články