Organizátori EYOF 2022 v Banskej Bystrici hostia zástupcov národných olympijských výborov

Organizátori EYOF 2022 v Banskej Bystrici hostia zástupcov národných olympijských výborov
Organizátori tohtoročného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici v aktuálnom týždni hostia zástupcov národných olympijských výborov z celej Európy, členov koordinačnej komisie Európskych olympijských výborov (EOV) a na Slovensku nechýbajú ani technickí delegáti jednotlivých športov.
BRATISLAVA 26. apríla - Na stretnutí sa všetci dozvedia aktuálne novinky o organizácii najväčšieho multišportového podujatia na Slovensku naplánovaného na 24. až 30. júl 2022. Informácie priniesol oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Na Slovensku sa tiež koná zasadnutie koordinačnej komisie EOV pre EYOF 2022, vedie ju Joseph Cassar z Malty a jej členom je aj niekdajší skvelý stolný tenista Jean-Michel Saive z Belgicka. Členovia komisie už absolvovali v minulosti viacero mítingov s organizačným výborom a navštívili už aj športoviská v Banskej Bystrici a jej okolí. Zástupcovia národných olympijských výborov sa od organizátorov dozvedia informácie, ktoré by ich mládežníckym tímom mali pomôcť v prípravách na najvýznamnejšie európske podujatie pre športovcov vo veku od 14 do 18 rokov. Dozvedia sa novinky o organizácii vrátane ubytovania, akreditácie, ceremoniálov a dopravy. Nebude chýbať ani prehliadka jednotlivých športovísk.
"Čaká nás posledné veľké stretnutie pred EYOF. Sme presvedčení, že športovci, ktorí sa predstavia v Banskej Bystrici, budú svetlou budúcnosťou pre Európu a už čoskoro budú reprezentovať svoje krajiny na olympijských hrách. Svetu aj z Banskej Bystrice vyšlú správu o olympijskom duchu a priateľstve,“ povedal generálny sekretár SOŠV Jozef Liba.

V Banskej Bystrici a jej okolí sa bude v lete súťažiť v desiatich športoch - atletike, plávaní, džude, tenise, bedmintone, cyklistike, športovej gymnastike, volejbale, basketbale a v hádzanej. Okrem mesta pod Urpínom budú súťaže hostiť aj Zvolen, Detva, Badín a Slovenská Ľupča. Celkovo na Slovensko pricestuje v závere júla 3600 športovcov a členov realizačných tímov.

26.4.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: facebook.com/eyof2022banskabystrica

Ďalšie články