Organizácia mládežníckeho festivalu EYOF bude v roku 2022 najväčšou výzvou pre Banskú Bystricu

Organizácia mládežníckeho festivalu EYOF bude v roku 2022 najväčšou výzvou pre Banskú Bystricu
Konanie Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2022 v Banskej Bystrici bude podľa primátora krajského mesta Jána Noska tou najväčšou výzvou v tomto roku.
BANSKÁ BYSTRICA 2. januára - Ako uviedol primátor, je to vôbec najväčšie podujatie, ktoré sa bude v roku 2022 konať v Európe, pričom takéto podujatie ešte na Slovensku nebolo organizované. Mesto však plánuje aj prípravu najväčších investícií za posledných 30 rokov.
"Je za tým množstvo práce a je to výzva, kedy by nám malo záležať na tom, aby sme reprezentovali nielen mesto a región, ale vôbec odprezentovať Slovensko. Budem rád, keď sa vláda k tomu postaví trošku proaktívne a pomôže nám s procesmi, ktoré potrebujeme zrýchliť preto, aby všetko bolo pre olympijské podujatie pripravené," doplnil Nosko.

EYOF sa v Banskej Bystrici a okolí uskutoční od 24. do 30. júla 2022. Pôvodne sa podujatie malo konať už v lete 2021, no pandémia koronavírusu a termínová kolízia s odloženými OH v Tokiu spôsobila jeho odklad. Súťaže sa okrem Banskej Bystrice uskutočnia aj v Detve, Slovenskej Ľupči, Zvolene či Badíne. Na EYOF sa zúčastnia tisícky mladých športovcov, okrem nich aj tréneri, dobrovoľníci a členovia realizačných tímov z 50 krajín starého kontinentu. Očakáva sa účasť takmer 7000 akreditovaných osôb, patria medzi nich aj rozhodcovia či novinári. Nad Európskym olympijským festivalom mládeže 2022 v Banskej Bystrici prevzala záštitu prezidentka.
2.1.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: facebook.com/eyof2022banskabystrica

Ďalšie články