Od Tatier k Dunaju sa bude bežať pre Adamka a Stellku

Od Tatier k Dunaju sa bude bežať pre Adamka a Stellku
Jubilejný desiaty ročník štafetových pretekov Od Tatier k Dunaju sa ponesie v duchu pomoci dvom malým deťom.
Bežci sa pokúsia vyzbierať peniaze na rehabilitáciu pre dvojročného Adamka, ktorý pre asymetriu postranných komôr v mozgu nevie zatiaľ behať tak, ako zdravé deti. „Stačilo by, keby každý z bežcov, ktorý pobeží Od Tatier k Dunaju, prispel Adamkovi dvomi eurami a vyzbierali by sme sa tak spolu Adamkovi aj na tri rehabilitácie,“ hovorí Slávka Lorencová, kapitánka tímu Bojovníci za zdravie.
 

Práve tento tím prišiel s nápadom spojiť preteky s pomocou deťom a založil pre Adamka transparentnú zbierku https://bojovnici.nds.sk. Pravá strana jeho tela zatiaľ zaostáva za ľavou, no po každej rehabilitácii sa jeho stav zlepšuje. Lenže jedna rehabilitácia stojí od dvoch tisíc eur a nie je možné zaplatiť ju zo zdravotného poistenia.
„Roky sa v práci stretávame s ťažkými osudmi ľudí, ktorým nebolo dopriate zdravie. Žiadajú nás o finančnú pomoc na rehabilitácie, zdravotnícke pomôcky a liečbu, ktorú si musia platiť sami, lebo sa na ňu nevzťahuje zdravotné poistenie. Náš zamestnávateľ za desať rokov fungovania grantového programu Bojovníci za zdravie pomohol vyše 1400 z nich už takmer dvoma miliónmi eur. Tých žiadostí o pomoc je však veľmi veľa, a tak nie je možné vyhovieť každému. Preto sa náš bežecký tím rozhodol podporiť ešte aspoň dve ďalšie deti,“ vysvetľuje kapitánka tímu.
 
Ak by ste chceli prispieť Adamkovi na rehabilitácie aj vy, stačí kliknúť na tento odkaz. Päťročnej Stellke s chorým srdiečkom Bojovníci za zdravie zas zabezpečili prenosný defibrilátor. Darujú jej ho počas pretekov na odovzdávke v Banskej Bystrici.

 
Aktivita Bojovníkov za zdravie oslovila aj Nasťu Kuzminovú, Klaudiu Medlovú, Michala Páleníka a Jána Volka. S úmyslom podporiť Bojovníkov vybehnú v sobotu 13. augusta na trať obe olympioničky. Klaudia pobeží z Jasnej do Pavčinej Lehoty a Nasťa zo Seliec do Banskej Bystrice. K tímu sa v nedeľu 14. augusta v Bratislave pridá i výživový poradca športovcov Michal Páleník. Ako majú šprintovať do cieľa, už vedia. Bojovníkom za zdravie to Janko Volko ukázal priamo na jednom zo svojich júlových tréningov, keď ich prijal za svojich sparingpartnerov.  
8.8.2022   /   Ostatné   /   Autor: Promo   /    Foto: Dôvera

Ďalšie články