Niekdajší hokejový obranca Zdeno Chára je ozajstný Ironman, teraz už aj oficiálne

Niekdajší hokejový obranca Zdeno Chára je ozajstný Ironman, teraz už aj oficiálne
O niekdajšom slovenskom hokejovom obrancovi Zdenovi Chárovi už dlho azda nik nepochybuje, že je mužom "zo železa", keďže to dlhodobo predvádzal ešte počas úspešnej hráčskej kariéry.
BRATISLAVA 8. júla - Po nej sa začal venovať vytrvalostnému športu a "strúhol" si hneď niekoľko maratónov či polmaratónov, bokom nezostal ani triatlon. Od ostatného víkendu si však 47-ročný trenčiansky rodák môže aj oficiálne hovoriť Ironman. Víťaz Stanelyho pohára z roku 2021 s Bostonom Bruins absolvoval tieto preteky v dlhom triatlone v nemeckom mestečku Roth neďaleko bavorského Norimbergu.

A nemožno napísať, že v nedeľu uvedené "iba" absolvoval. Plaveckú porciu 3,8 kilometra zvládol za necelých 90 minút, ďalších 180 kilometrov na bicykli absolvoval za 5 hodín a 15 minút priemernou rýchlosťou 34,3 kilometra za hodinu. Napokon maratón odbehol za výborných 3:27:08 h. Spolu 10 hodín, 20 minút a 53 sekúnd. Na maratónskej vzdialenosti pritom dosiahol len o necelých 17 minút horší čas ako je jeho osobné maximum, ktoré v januári zabehol v americkom Houstone (3:10:24 h), vtedy bez plávania a cyklistiky.

"Vždy som mal rád beh aj cyklistiku, aj ako aktívny hokejista. Po tom, ako som skončil kariéru, som sa chcel udržiavať v kondícii a dospelo to napokon až maratónom a triatlonom," uviedol Chára ešte v druhej polovici mája pre nemecké periodikum Donau Kurier. Prezradil tiež, že jeho cieľom bolo v prvom rade preteky dokončiť. "Bude to môj prvý dlhý triatlon, tak musím zostať pokorný a pristupovať k tomu s pozitívnymi pocitmi," poznamenal.
A vyšlo mu to. Strieborný medailista Petrohradu 2000 aj Helsínk 2012 či držiteľ Norrisovej trofeje v NHL určenej najlepšiemu bekovi celkovo obsadil 1027. miesto a v kategórii mužov do 45 do 49 rokov ho klasifikovali na 140. pozícii.
Tento týždeň   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: instagram/zeechara33

Ďalšie články