Nech je rok 2023 výnimočný! Zimné číslo Behame.sk už v predaji

Zimné číslo magazínu BEHAME.sk v predaji od 11. januára.
Aký bude rok 2023? Všetci veríme, že po športovej stránke ešte lepší než ten minulý.

Výnimočný bude určite pre organizátorov Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Najstarší maratón na starom kontinente oslavuje storočnicu a to je dobrý dôvod prichystať veľkolepý bežecký sviatok. Zaujímavosti zo zákulisia príprav obľúbeného podujatia prezradil magazínu Behame.sk riaditeľ MMM Branislav Koniar.

Aj v prvom čísle nového roka ponúkame veľa zaujímavého čítania a praktických rád (nielen) pre bežcov.

Vyspovedali sme trojicu inšpiratívnych bežcov.

Peter Ďurec sa po dvojročnej pauze vrátil na slovenskú atletickú scénu takpovediac ako veľká voda. Skúsený ortopéd má za sebou skvelý bežecký rok, ktorý zavŕšil na majstrovstvách Európy v krose. Čo sa skrýva za jeho formou?

Český bežec Vlastimil Dvořáček sa na ultramaratónskej scéne pohybuje už viac ako tri desaťročia. Zažil časy, keď bol ultralmaratón v plienkach, aj jeho neskorší rozmach. S behom precestoval celý svet, ale najväčší zážitok si naňho počkal doma.

O svoje skúsenosti sa podelil aj ďalší bežec. Jiří Synek za posledné dva roky nevynechal ani jedny preteky z populárnej bežeckej série Behaj lesmi.

S magazínom Behame.sk sa prenesieme aj zopár desaťročí do histórie. Olympijský maratón v Ríme 1960 sa zapísal do povedomia celých generácií vďaka bosému Etiópčanovi Abebemu Bikilovi. Jeho výkon bol takou senzáciou, že len málokto si spomenie na ostatných medailistov. Tretie miesto, dve minúty za Bikilom, si vybojoval Arthur „Barry" Magee. Bol to Novozélanďan a zverenec trénera Arthura Lydiarda, ktorý vychoval celú skupinu vynikajúcich bežcov.

Tvárou z titulky je herec a operný spevák Filip Tůma. Aký má vzťah k behu a prečo si šiel pred rokom zabehať od zlosti?

Nech vás rok 2023 zastihne vo výbornej bežeckej forme a nech sa vám vyhýbajú zranenia. Prekonajte stanovené ciele, zlepšujte sa, alebo behajte len tak, pre radosť.