Najobľúbenejším športom v aplikácii Garmin Connect bol beh, ukazujú dáta

Najobľúbenejším športom v aplikácii Garmin Connect bol beh, ukazujú dáta
Prinášame vám prehľad údajov z aplikácie Garmin Connect za rok 2023. 
Aplikácia Garmin Connect slúži ako miesto na ukladanie, vyhodnocovanie a zdieľanie tréningových, kondičných a zdravotných dát miliónov aktívnych užívateľov produktov značky Garmin.
 
Rok 2023 bol rokom, ktorého sa už netýkali obmedzenia spojené s pandémiou Covidu, ako sme zažili v predošlých rokoch. Súčasne z pohľadu značky Garmin išlo o rok, v ktorom bolo predstavené veľké množstvo nových produktov z oblasti nositeľnej elektroniky. Námatkovo spomenieme bežecké modely Forerunner 265 a Forerunner 965, nový rad hodiniek Fénix 7 Pro alebo Epix gen.2 Pro a v neposlednom rade na jeseň predstavené, lifestylové modely hodiniek Venu 3 či Vívoactive 5. Rok bez obmedzení a rad nových produktov sú dôležité faktory, ktoré sa premietajú aj do vyhodnotenia dát denníka Garmin Connect. Náš prehľad je založený na vyhodnotení všetkých užívateľov/záznamov a nie je obmedzený na konkrétnu vekovú kategóriu alebo určitú lokalitu.
Keď sa pozrieme na súhrn dát od všetkých užívateľov, podľa celkového počtu aktivít zvíťazili v minulom roku medzi užívateľmi Garmin nasledujúce športy:

Behanie
 
Na bežecký tréning sa môžeme pozrieť bližšie. K najväčším nárastom v jednotlivých bežeckých kategóriách došlo pri porovnaní roku 2023 s rokom 2022 pri behu na dráhe, behu na bežeckom trenažéri a behu vo vnútorných priestoroch. Jedným z dôvodov týchto nárastov je novo pridaný bežecký profil práve pre beh na dráhe a tiež nárast predaja nových bežeckých modelov hodiniek, ktoré oproti starším ponúkajú bohatšiu ponuku športových/bežeckých profilov. Beh všeobecne patrí súčasne najčastejšej športovej aktivite, ktorú užívatelia Garmin hodiniek absolvujú.
 
Chôdza

Chôdza patrí k najobľúbenejším a súčasne najdostupnejším pohybovým aktivitám. Užívatelia Garminu zaznamenali v roku 2023 celosvetovo o 7 % viac aktivít chôdze vonku ako v roku 2022.
 
Cyklistika
 
Cyklistika patrí medzi tri najobľúbenejšie športové aktivity medzi Garmin užívateľmi. Pozoruhodné je, že z roku 2023 v porovnaní s rokom 2022, vzrástol počet cestných cyklistických aktivít o viac, ako 30%. Súčasne je v údajoch vidieť rastúca obľuba MTB elektrobicyklov, ktoré zaznamenali medziročný nárast záznamov aktivít o 49%. Po obrovskom náraste záujmu o indoor cyklistiku počas Covid pandémie prišlo mierne vytriezvenie, aj napriek tomu je nárast indoor cyklistiky o 5% veľmi príjemným výsledkom.

Fitness tréning
 
Enormný nárast v roku 2023 nastal v oblasti fitness. Užívatelia služby Garmin Connect zaznamenali o 19% viac fitness aktivít. Tento nárast sa týka celého radu rôznych fitness kategórií, ako je napríklad HIIT, eliptický trenažér, chôdza do schodov alebo indoor veslovanie.
 
Obľube fitness záznamov používateľom pomáhajú animované cvičenia, ktoré sú dostupné v širšej škále Garmin hodiniek. Na podobný tréning nie je navyše nutné chodiť do posilňovne, stačí pár minút voľného času doma alebo pri pracovnej prestávke a hodinky Garmin s pripraveným tréningom. 

16.1.2024   /   Ostatné   /   Autor: br   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články