Mesiac pred začiatkom EYOF 2022 ukončila Kuzminová propagačnú virtuálnu cestu z Ríma do Banskej Bystrice

Mesiac pred začiatkom EYOF 2022 ukončila Kuzminová propagačnú virtuálnu cestu z Ríma do Banskej Bystrice
Presne o mesiac sa v Banskej Bystrici začne Európsky olympijský festival mládeže (EYOF).
BRATISLAVA 25. júna - Súčasťou podpornej kampane pred začiatkom podujatia bola aj virtuálna cesta trojnásobnej olympijskej šampiónky v biatlone Anastasie Kuzminovej z talianskeho Ríma až do Banskej Bystrice. "Rôznymi športovými aktivitami absolvovala počas piatich mesiacov spolu 727 kilometrov a motivovala slovenskú verejnosť k aktívnemu tráveniu voľného času. Na sociálnych sieťach aktivita oslovila vyše štvrť milióna fanúšikov," informovali organizátori EYOF.
Inšpiráciou projektu bolo putovanie pochodne s ohňom pre EYOF 2022, ktorú slávnostne zapálili 30. mája v talianskom Ríme a potom ju previezli do Banskej Bystrice. "Na rozdiel od olympijských hier sa oheň EYOF zapaľuje v sídle Európskych olympijských výborov v metropole Talianska. Spoločne sme sa zhodli, že by sme tento dôležitý moment, bez ktorého sa žiadne hry nezaobídu, chceli spropagovať. Zároveň som však chcela zapojiť a motivovať ľudí k aktívnemu športovaniu, a tak sa začala "Cesta Naste Kuzminovej na EYOF". Prostredníctvom rôznych športových aktivít som symbolicky prešla naprieč viacerými európskymi mestami a absolvovala tak 727 km," prezradila ambasádorka EYOF Anastasia Kuzminová, ktorá na bežkách absolvovala 319 km, ďalších 165 km turistikou a behom 126 km. Spolu 46 km zvládla prechádzkami, 48 km na bicykli a zostávajúcich 18 km na lyžiach a snouborde.

Do výzvy sa pravidelne zapájala široká verejnosť, do projektu sa zapojili aj desiatky slovenských škôl. "Cieľ sme splnili - rozhýbali sme Slovensko a zároveň rozšírili povedomie o Európskom olympijskom festivale mládeže v Banskej Bystrici,“ doplnil riaditeľ organizačného výboru EYOF Peter Hamaj.

EYOF 2022 v Banskej Bystrici sa začne 24. júla a potrvá do 30. júla.
25.6.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články