Londýnska polícia už vyšetruje prípad nelegálneho príchodu Faraha do Veľkej Británie

Londýnska polícia už vyšetruje prípad nelegálneho príchodu Faraha do Veľkej Británie
Londýnska metropolitná polícia začala vyšetrovanie v prípade vytrvalostného bežca Mo Faraha a jeho nelegálneho príchodu do Veľkej Británie.
LONDÝN 14. júla -Štvornásobný olympijský víťaz sa priznal, že ho vo veku ôsmich rokov oddelili od matky a prepašovali na Britské ostrovy z afrického Džibutska pod menom Mohamed Farah, v skutočnosti sa však volá Hussein Abdi Kahin a pochádza zo Somálska. Kráľovná Alžbeta II. udelila 39-ročnému atlétovi za úspešnú reprezentáciu krajiny rytiersky titul Sir.

"Zaznamenali sme správy z médií ohľadom Sira Mo Faraha, momentálne neevidujeme žiadne oznámenia v tejto veci. Špeciálni príslušníci začali vyšetrovanie a v súčasnosti zbierame dostupné informácie," uviedla londýnska metropolitná polícia v oficiálnom stanovisku. Britská vláda sa údajne nebude zaoberať Farahovým potenciálnym porušením imigračných zákonov.
Farah v dokumente televízie BBC uviedol, že keď mal štyri roky, jeho otca zabili v občianskej vojne v Somálsku. Vysvetlil tiež, ako sa dostal cez pasovú kontrolu s cudzou ženou. Myslel si, že bude žiť v Európe so svojimi príbuznými, ale namiesto toho skončil v jednej rodine v západnom Londýne a až do veku 12 rokov nechodil do školy. Neskôr sa zveril učiteľovi telesnej výchovy Alanovi Watkinsonovi a nasledujúcich sedem rokov žil s matkou jeho priateľa. Watkinson tiež vybavil Farahovi britské občianstvo, ktoré napokon dostal v roku 2000.

"Najviac som hrdý na to, že som otcom a manželom v mojej úžasnej rodine. Dokument som urobil pre nich, aby lepšie pochopili, čo viedlo k tomu, že sme teraz spolu. Nie všetky deti majú jednoduchý život, ale to neznamená, že nemôžu dosiahnuť svoje sny," napísal Farah na svojich sociálnych sieťach. Jeho matka a dvaja bratia stále žijú na rodinnej farme v Somálsku. Šesťnásobný majster sveta a päťnásobný európsky šampión v behu na 5 000 a 10 000 metrov triumfoval v oboch disciplínach na OH 2012 v Londýne aj na OH 2016 v Riu de Janeiro.

14.7.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články